MojAndroid

Fotoaparáty sa v smartfónoch za posledné roky stali používanejšou súčasťou než napríklad GPS a je si toho vedomá aj spoločnosť Google. Tá tento rok vydala svoje vlajkové lode Pixel 2 a Pixel 2 XL, ktoré zabodovali fotoaparátom s revolučnou optickou stabilizáciou. Dokonca sa umiestnili v teste DxOMarku na prvom mieste, ktoré si držia doteraz. A možno aj preto sa spoločnosť Google rozhodla vydať dve aplikácie, ktoré využijú tí čo radi fotia alebo natáčajú videá mobilom.

Storyboard – z videa komiks pár klikmi

Aplikácia Storyboard sa pravdepodobne stane v blízkej dobe veľmi obľúbenou hlavne u ľudí natáčajúcich mobilom krátke videá. Princíp je jednoduchý. Vyberiete si z Galérie (prípadnej inej aplikácie na prehliadanie videí) nejaké natočené video a uložené v pamäti telefónu. Aplikácia z neho vyberie 4 až 6 okamihov, ktoré prerobí do formy komiksu. Vždy vyberie inú šablónu a filtre, takže výsledok vyzerá vždy inak. Pokiaľ sa vám nepáči, tak si potiahnutím po obrazovke môžte dať vygenerovať iný. Google uvádza, že možností, aký môže byť výsledok je až 1,6 biliónov. Výsledný komiks si následne môžete uložiť alebo zdielať cez internet, mail alebo sociálnu službu. Aplikácia vyžaduje minimálne Android OS 5.0 Lollipop.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Selfissimo! – Selfie podľa Google

Ako je zrejme z názvu, aplikácia slúži na tvorbu selfie fotiek. Aplikácia sa tvári ako imitácia foto búdok. Len miesto rohu nákupného centra sa nachádza vo vašom mobile. Po spustení automaticky sníma čiernobiele selfie fotky v momentoch, keď sa nehýbete a robíte nejakú pózu. Spúšťa a vypína sa klepnutím. Po dokončení snímania si môžete selfie fotky spojiť, odstrániť, uložiť alebo zdielať.

Verzia: 1.0.16
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.16
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidAuthority

14.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+