MojAndroid

Keď bol vlani predstavený smartfón Google Pixel, obdržal množstvo kritiky. Bol pomerne drahý aj napriek tomu, že neponúkal žiadne špeciálne funkcie. Mal dizajn, ktorý vyzeral neoriginálne a nezaujímavo. Chýbali mu vlastnosti ako odolnosť voči vode, ktoré konkurencia ponúkala aj s nižšou cenovkou. Jednou vecou ale porážal konkurenciu – fotoaparátom. Overený snímač a doslova zázraky, ktoré dokázal Google spraviť so softvérom, znamenali fantastické fotografické výsledky. Svojho času bol Pixel najlepším fotomobilom a Google Pixel 2 si teraz korunu vzal späť, a to hneď rekordom.

Rozruch na prvých priečkach

Portál DxOMark v poslednej dobe spomíname pomerne často. Samozrejme, nie každý je stotožnený s hodnotením fotoaparátu podľa tohto testu, no ide o jeden z najobjektívnejších spôsobov ako fotoaparáty porovnať. Aj keď výsledok nemusí byť pre každého smerodajný, hodnotenie pôsobí nezaujato a dôkladne. Google Pixel 2 teraz v teste prekonal očakávania, keď dosiahol rekordných 98 bodov, čo je o 4 body viac ako najbližšia konkurencia.

Na delenom druhom mieste sa teraz nachádza Samsung Galaxy Note 8 a iPhone 8 Plus. Stále ale platí, že Note 8 je jediný smartfón, ktorý v teste klasických fotografií získal plný počet bodov. Pixel 2 tu zaostal iba tesne, keď získal 99 zo 100 možných bodov.

Skvelé fotografie aj video

Množstvo chvály si získal telefón najmä vďaka širokému dynamickému rozsahu, dobrým detailom, rýchlemu zaostrovaniu a dobrému vyváženiu bielej. Portál dokonca pochválil portrétový režim, pre ktorý Pixel 2 nepotrebuje duálny fotoaparát – stačí mu jedna kamera a umelá inteligencia, ktorá sa postará o dosiahnutie podobného efektu, aký dosahuje konkurencia s dvomi šošovkami.

Naopak, absencia duálnej kamery sa prejavila v strate bodov pri približovaní. Do negatív portál zahrnul aj občasné zaváhanie portrétového režimu, čo naznačuje, že duálna kamera predsa len znamená konzistentnejšie fotografie s rozmazaným pozadím. Pixel 2 si oproti vlaňajšiemu modelu polepšil v kvalite videa, čo sa tiež podpísalo pod celkový vynikajúci výsledok. Tu pomáha duálna stabilizácia (OIS aj EIS), ktorá ale podľa všetkého už nie je taká agresívna ako vo vlaňajšom modeli. Celý test si môžete prečítať na odkaze pod článkom.

Zdroj: DxOMark via Android Authority

5.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+