MojAndroid

Keď bol vlani predstavený smartfón Google Pixel, obdržal množstvo kritiky. Bol pomerne drahý aj napriek tomu, že neponúkal žiadne špeciálne funkcie. Mal dizajn, ktorý vyzeral neoriginálne a nezaujímavo. Chýbali mu vlastnosti ako odolnosť voči vode, ktoré konkurencia ponúkala aj s nižšou cenovkou. Jednou vecou ale porážal konkurenciu – fotoaparátom. Overený snímač a doslova zázraky, ktoré dokázal Google spraviť so softvérom, znamenali fantastické fotografické výsledky. Svojho času bol Pixel najlepším fotomobilom a Google Pixel 2 si teraz korunu vzal späť, a to hneď rekordom.

Rozruch na prvých priečkach

Portál DxOMark v poslednej dobe spomíname pomerne často. Samozrejme, nie každý je stotožnený s hodnotením fotoaparátu podľa tohto testu, no ide o jeden z najobjektívnejších spôsobov ako fotoaparáty porovnať. Aj keď výsledok nemusí byť pre každého smerodajný, hodnotenie pôsobí nezaujato a dôkladne. Google Pixel 2 teraz v teste prekonal očakávania, keď dosiahol rekordných 98 bodov, čo je o 4 body viac ako najbližšia konkurencia.

Na delenom druhom mieste sa teraz nachádza Samsung Galaxy Note 8 a iPhone 8 Plus. Stále ale platí, že Note 8 je jediný smartfón, ktorý v teste klasických fotografií získal plný počet bodov. Pixel 2 tu zaostal iba tesne, keď získal 99 zo 100 možných bodov.

Skvelé fotografie aj video

Množstvo chvály si získal telefón najmä vďaka širokému dynamickému rozsahu, dobrým detailom, rýchlemu zaostrovaniu a dobrému vyváženiu bielej. Portál dokonca pochválil portrétový režim, pre ktorý Pixel 2 nepotrebuje duálny fotoaparát – stačí mu jedna kamera a umelá inteligencia, ktorá sa postará o dosiahnutie podobného efektu, aký dosahuje konkurencia s dvomi šošovkami.

Naopak, absencia duálnej kamery sa prejavila v strate bodov pri približovaní. Do negatív portál zahrnul aj občasné zaváhanie portrétového režimu, čo naznačuje, že duálna kamera predsa len znamená konzistentnejšie fotografie s rozmazaným pozadím. Pixel 2 si oproti vlaňajšiemu modelu polepšil v kvalite videa, čo sa tiež podpísalo pod celkový vynikajúci výsledok. Tu pomáha duálna stabilizácia (OIS aj EIS), ktorá ale podľa všetkého už nie je taká agresívna ako vo vlaňajšom modeli. Celý test si môžete prečítať na odkaze pod článkom.

Zdroj: DxOMark via Android Authority

5.10.2017
 • Pepo

  Trochu tomu hodnoteniu od DxOMark nechápem. Každým rokom sa fotoaparáty zlepšujú a tohtoročný Pixel dostal 99/100b. To akože znamená, že už skoro nie je priestor na vylepšovanie, že už je to skoro dokonalé?

  To akože telefóny čo prídu na jar budú na 100/100b a tie čo prídu v lete, či na jeseň 2018 sa už nebudú zlepšovať, lebo tie pred nimi dostali 100b a nie je kam sa zlepšovať?

  • FILO

   Nie veď tie v roku 2018 budú mať nad 100 bodov :D

   • Pepo

    Povodný koment je myslený trochu sarkasticky :) pozri koment vyššie, tak som to myslel naozaj ;)

   • Rastislav Salamon

    100b je 100% takze asi tazko mozu mat viac ako 100b

  • markus1766

   Myslím si že 100b nie je referenčné číslo ktoré nemôže pokračovať ďalej 101,,,,,205?

   • Pepo

    Práve o to išlo. Keď mal DxOMark staré hodnotenie, tak celkvoé hodnotenie bolo spravené cez aritmetický priemer jeho dielčich hodnotení. A tým pádom bolo možné dosiahnuť max. 100b, čo bolo 100%. Teraz keď pozriem dielčie hodnotenia, tak najvyššie číslo má 95 (ostatné dielčie čísla hlboko pod 90) a výsledné číslo (hodnotenie) je 98b. Ale z koľkých, koľko je maximum? :)

    • Rastislav Salamon

     maximum je 100b, co sa tyka fotografii tak prvy telefon ktory to ziskal je Note 8

     • Pepo

      100b je maximum v jednej kategórii hodnotenia fotografii. Celkové hodnotenie fotografií môže presiahnuť 100b. Inak by celkové hodnotenie Note8 a iPhone 8 nemohlo byť 98b…

 • K

  Na DxOMark to už vysvetľovali dávnejšie. 100 je obyčajná hranica ktorá momentálne stačí/stačila pretože ju žiadny mobil ešte neprekonal. Ďalšia hranica môže byť kludne 150 záleží to od vývoja fotoaparátov v mobiloch

 • Mr.T

  Takze Pixel je no.1 medzi android masinkami.
  Je to pre fajnsmekrov stroj.Note 8 zobere hoc aky dilino u operatora na akciu.
  Note 8 vcera zlacnili v jednom eshope z 829 na 770 e,to sa Pixelu a Applu stat nemoze.

  • Ivan Pascenko

   No 1 isto nie ani jeden neni kazdy ponuka nieco extra a kazdy v niecom zaostava ked bude no.1 bude excelovat vo vsetkom a to zatial neponuka ani jeden vyrobca.

  • Majlo

   Myslíš jeden z tých obchodov, kde predávajú sockárom vykúpene poľské, rumunské a neviem aké telefóny, kvázi bez záruky? :D :D

   • Rastislav Salamon

    Sockari si urcite kupuju 800€ telefony, ty dilino. V kazdom jednom obchode na Slovensku mas zaruku 2 roky zo zakona

    • Majlo

     Ach ty tragéd, chcelo by to vedieť čítať s porozumením :D áno majú “záruku” dva roky, v štýle 30 dní počkáme, aby sme mohli zamietnuť reklamáciu z dôvodu zoxidovaných kontaktov :D

  • Rastislav Salamon

   Note 8 robi najlepsie fotky, kedze ako jediny ziskal 100/100b, Pixel 2 mal 99/100b, Pixel ma ale lepsie video aj preto je v celkovom hodnoteni pred Note 8

+