MojAndroid

Streamovacie služby čelia veľkému problému, kvôli ktorému prichádzajú každoročne o niekoľko miliárd dolárov. Konkrétne ide o predplatiteľov, ktorí zdieľajú heslá so svojimi blízkym, aby ušetrili. Netflix sa už pustil do boja s problémom zdieľania hesiel a čoskoro sa pravdepodobne pridajú aj iné streamovacie služby, informuje portál PhoneArena.

Streamovacie služby potrebujú nových predplatiteľov kvôli rastúcim výdavkom

Pre priemysel, ktorý každoročne dosahuje obrovské tržby, sa niekoľko miliárd nemusí javiť ako veľká suma. Problémom sú rastúce výdavky, ktoré streamovacie služby nebudú mať ako pokryť. Spoločnosť Amazon napríklad zaplatila za prvú sezónu série „Lord of the Rings“ 450 miliónov dolárov, zatiaľ čo HBO zaplatilo len 113 miliónov za jednu sezónu seriálu „Game of Thrones“.

Netflix
Netflix | Foto: Redakcia

Na problém poukazuje aj analytička výskumnej spoločnosti CFRA, Tuna Amobi:

„Výdavky týchto služieb sa zdvojnásobujú alebo v niektorých prípadoch aj strojnásobujú a štvornásobujú, a niekto to bohužiaľ musí financovať. Navyše, väčšina streamovacích služieb počas prvých rokoch na trhu vykazuje straty, takže sa musia pokúsiť získať každého zákazníka, ktorého môžu.“

Zakázať zdieľanie účtov môže pomôcť, ale aj nahnevať používateľov

Jedným zo spôsobov, ako pokryť tieto výdavky, je donútiť platiť používateľov, ktorí sa priživujú na platenom účte niekoho iného. Sprísnenie zdieľania hesiel sa ako prvá pokúša zaviesť služba Netflix, ktorá pred niekoľkými mesiacmi začala používateľom zobrazovať upozornenie so žiadosťou, aby overili vlastníctvo svojho účtu. Zatiaľ však dovolí používateľom urobiť tak neskôr a upozornenie jednoducho ignorovať.

Táto taktika môže streamovacím službám pomôcť získať ďalších zákazníkov, no na druhej strane môže veľa používateľov odradiť. Amobi z CFRA varuje, že streamovacie služby by k tejto taktike mali pristupovať opatrne.

Reed Hastings, spoluzakladateľ Netflixu, pri viacerých príležitostiach povedal, že Netflix by používateľov nikdy do ničoho nenútil a že chce, aby chápali odôvodnenie zmien, ktoré bude v budúcnosti zavádzať.

Netflix
Netflix
Developer: Netflix, Inc.
Price: Free
HBO GO
HBO GO
Developer: HBO Holding Zrt.
Price: Free
Náš tip
Kedy dorazí nadstavba MIUI 12.5 na váš smartfón a aké obmedzenia bude mať?
18.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+