MojAndroid

Nový rok, treba na trh uviesť nový smartfón. To si pravdepodobne povedali v továrňach Xiaomi, keď sa rozhodli svoj telefón Redmi Note 12 oficiálne predstaviť 5. januára 2023. Aj keď spomínaná séria nezazrie svetlo sveta úplne po prvýkrát, už pár mesiacov je totiž dostupná v Číne. Dátum sa zatiaľ týka hlavne Indie, ale celosvetový predaj by mal byť spustený hneď potom. Predpokladá sa rovnaké postupné uvoľňovanie na trhu ako pri predchádzajúcej sérii. O udalosti informuje Xiaomiui.

Doterajšia úspešnosť Redmi Note

Globálne spustenie novej série práve v Indii dáva zmysel. Z celosvetovo predaných 300 miliónov kusov, až 72 miliónov z nich bolo zakúpených v spomínanej krajine. Pomer kvality a ceny ľudom dostatočne vyhovuje, hlavne v chudobnejších častiach sveta. Nová trieda mobilov má byť podľa slov firmy “12x väčšia, rýchlejšia a úžasnejšia” ako predchádzajúce verzie. 

Zariadenia série Redmi Note 12

Na čo presne sa môžeme tešiť? Ide o tri zariadenia – základný smartfón Redmi Note 12, jeho nadstavby Pro a Pro +, v Číne dokonca exkluzívne aj Explorer (Discovery) verzia. Všetky podporujú 5G sieť, rozdiely spočívajú v iných záležitostiach. Najdrahší zo série, Redmi Note 12 Pro+ by sa mal cenovo pohybovať okolo 300 USD.

Redmi Note 12
Redmi Note 12 | Zdroj: mi.com

Všetky zariadenia obsahujú 5000 mAh batériu, 128/265 GB interné úložisko, taktiež každé prichádza s možnosťou Dual Nano-Sim. Nečastým javom je práve 3.5 mm port pre slúchadlá. Žiadne zo zariadení ale neobsahuje miesto pre SD kartu.

Najvýznamnejšie rozdiely spočívajú typicky v rozmeroch a vo foťáku, aj keď hodnota MP sa medzi dvoma nižšími triedami až tak podstatne nemení. Pro + však prichádza s prvým 200 MP fotoaparátom od Redmi. Základná trieda však výrazne stráca na RAM, jej čip taktiež patrí do rozličnej kategórie ako ostatné dva.

Redmi Note 11
Redmi Note 11 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Videá si pozriete v kvalite iba 1080p, na rozdiel od ponúkaných 2160p. Jediný rozdiel v displeji je obrazovka typu AMOLED, namiesto možnej OLED. Chýba aj optická stabilizácia obrazu (OIS). Tak čo, ktorou cestou sa vyberiete vy?

Náš tip
Google trendy 2022: Na Slovensku v znamení vojny na Ukrajine

14.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+