MojAndroid

Pred mesiacom sme písali o tom, že dizajn mobilnej aplikácie Spotify sa mení. Teraz príde tento nový dizajn aj do počítačov – do aplikácie, aj do webového rozhrania. Pôjde hlavne o zmenu domovskej obrazovky platformy. Téme sa venuje XDA

Spotify nový dizajn
Nový dizajn Spotify | Zdroj: Zdenka Smalecová

Spotify mierne zmení dizajn domovskej obrazovky

Podľa vlastných slov, Spotify testovalo nový dizajn mesiace. Chcelo priniesť krajší a čistejší dizajn s väčším množstvom ovládacích prvkov.

„Týmto redizajnom kombinujeme technickú príležitosť moderného a škálovateľného webového prehrávača spolu s uceleným dizajnom Spotify a funkciami, ktoré od počítačovej aplikácie všetci očakávame,“ uviedlo Spotify na svojom blogu.

Redizajn prináša vylepšené navigačné prvky, aby ste svoje obľúbené piesne našli ešte jednoduchšie. Práve Vyhľadávanie sa presunulo na ľavú stranu navigačného panelu. Spotify taktiež spomína, že po novom môžete spustiť rádio pre danú pieseň alebo umelca cez stlačenie “…” (troch bodiek).

Rovnako tak sa dočkáme aj vyššej kontroly nad playlistmi. To znamená, že po novom bude jednoduchšie editovať ich popisy, nahrávať obrázky a preťahovať jednotlivé piesne do playlistu. Navyše sa dočkáme špeciálneho vyhľadávača pre playlisty – ten vám umožní rýchlo a jednoducho nájsť ďalšie piesne a pridať ich do konkrétneho playlistu.

Taktiež bude jednoduché po novom editovať rad piesní, ktoré sa majú prehrávať. Do Knižnice pribudnú nové možnosti zoradenia piesní, nájdete ich v padajúcom menu, vpravo hore.

Offline režim sa taktiež dočká menšej zmeny. Po novom sa bude v playlistoch zobrazovať ako tlačidlo stiahnutia (obrázok vyššie). Funkcionalita bude rovnaká, ide skôr len o nový dizajn.

Nakoniec ešte dodáme, že Spotify svoj nový dizajn už vypustil, avšak nie každý ho už má. Ja ho napríklad nemám, ale redaktorka Zdenka ho už má. Možno je to tým, že ja si Spotify nepredplácam, nakoľko ho počúvam len zriedkavo a skôr pri počítači.

Náš tip
Služba Spotify vie konečne aj po slovensky

26.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+