MojAndroid

Za posledné roky zažili rast streamovacie služby určené na počúvanie. Spotify môže momentálne oslavovať malú výhru nad svojím najväčším konkurentom, Apple Music. Ako prvej streamovacej službe sa mu podarilo prekonať hranicu 100 miliónov platiacich používateľov. Konkurenciu tak prekonalo dvojnásobne, keďže v decembri priznalo Apple Music “len” 50 miliónov platiacich používateľov.

Spotify pomohli propragačné akcie

“Mesačne Aktívni Používatelia vzrástli medziročne o 26% na 217 miliónov, čo je o niečo menej než stredný rozsah 215 – 220 miliónov MAP. Predplatitelia Spotify Premium vzrástli medziročne na 100 miliónov, čo je medziročný nárast o 32%, pričom dosiahli najvyššiu úroveň nášho rozpätia 97 – 100 miliónov a je to významný míľnik v histórii spoločnosti,” prehlásilo Spotify ohľadom prekročenia významnej hranice.

“Výkonnosť bola ovplyvnená lepšou propagáciou plánu v USA a Kanade a pokračujúcim silným rastom Family Plan. (…) V marci sme rozšírili naše partnerstvo so spoločnosťou Google rozšírením našej služby Google Home Mini na dva nové trhy – do Veľkej Británie a Francúzska. Nová propagačná ponuka je v podstate podobná ponuke ponúkanej v USA v Q4. V Spojenom kráľovstve a vo Francúzsku si môžu noví a existujúci majitelia účtov Family Plan nárokovať bezplatný hlasový reproduktor Google Home Mini.

spotify
Spotify sa vyjadrilo, že za veľkým úspechom stojí aj niekoľko vydarených spoluprác

Okrem toho sme v priebehu prvého štvrťroka rozšírili naše partnerstvo so spoločnosťou Hulu. Ponúkli sme našim obmedzeným obchodným plánom našim odberateľom Štandardných 9,99 USD bez ďalších poplatkov. Táto propagácia nahrádza náš existujúci balík $ 12.99 Spotify + Hulu a nadväzuje na úspech a popularitu nášho programu Spotify Student + Hulu dostupného v USA,” prezradilo Spotify, ako dosiahlo takýto úspech.

Spotify a Apple nie sú momentálne zadobre

Spotify a Apple Music sú ako konkurenčné služby v stálom boji o zákazníkov. No ani so samotným Apple si Spotify nemá veľmi čo povedať. Americký gigant sa totiž v minulosti pustil do súboja so streamovacou službu, aby ju znevýhodnil v App Store na iOS. Spotify to považovalo za ofenzívny krok a tiež ich zopár podniklo, takže časom medzi ním a Apple vznikla malá technologická vojna. Viacej o nej sa môžete dozvedieť z videa nižšie.

Napriek všetkým problémom s konkurenciou sa podarilo Spotify dosiahnuť veľmi významný míľnik. Ten môže značku posunúť ešte ďalej. Patríte aj vy medzi 100 miliónov platiacich používateľov? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Streamovacie služby tvorili v roku 2018 skoro polovicu príjmov v hudobnom priemysle
Náš tip
Služba Spotify testuje výhodnejšie predplatné Premium účtu pre dvojice
Náš tip
Spotify útočí na Apple. Ten je údajne diskriminačný a zvýhodňuje svoju službu
1.5.2019
Zdroj: 9to5mac

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+