MojAndroid

Spoluzakladateľ spoločnosti WhatsApp, Brian Acton, sa objavil začiatkom tohto týždňa na prednáške na Standfordskej univerzite. Hovoril o rozhodnutí predať svoju spoločnosť Facebooku a taktiež vyzval študentov, aby odstránili svoje Facebook kontá.

Podľa portálu Buzzfeed News Brian Acton hovoril na prednáške z predmetu Computer Science bakalárskeho štúdia spolu s bývalou zamestnankyňou Facebooku, Ellorou Israni. Hovoril najmä o dôvodoch, prečo sa rozhodol predať WhatsApp, prečo odišiel a kritizoval uprednostňovanie monetizácie pred súkromím používateľov. Počas svojej prednášky študentom dokonca v tejto súvislosti poradil, aby si zmazali svoje Facebookové konto. Podľa neho prihlasovaním sa na sociálne siete dávame týmto gigantom moc.

Brian Acton sa stal kritikom Facebooku od momentu, ako od nich v roku 2017 odišiel. Dôvodom odchodu bola iniciatíva Facebooku speňažiť svoje služby. Nie je to totiž prvýkrát, čo vyzval ľudí, aby vymazali svoje účty: to isté povedal už minulý rok po tzv. “Cambridge analytica” škandále.

18.3.2019
Zdroj: the Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+