MojAndroid

Známa služba na testovanie rýchlosti internetu Ookla Speedtest zverejnila pravidelný Speedtest Global Index. Tento rebríček zobrazuje priemerné namerané rýchlosti internetu zo všetkých meraní, ktoré sú rozdelené pre jednotlivé krajiny. Speedtest zverejnil rebríček pre mobilný aj pevný internet, pričom v oboch si Slovensko pohoršilo.

Slovensko si pohoršilo

V oboch meraniach je Slovensko blízko svetovému priemeru. Ten je pri mobilných meraniach 23,57 Mbps pri downloade a 9,35 Mbps pri uploade. Slovensko je v tomto rebríčku na 42. mieste zo 125, pričom sme si oproti posledným meraniam pohoršili o dve miesta. Priemerná rýchlosť mobilného internetu na Slovensku za máj 2018 bola 29,95 Mbps.

Rebríčku mobilných meraní pritom kraľuje Nórsko s priemernou rýchlosťou 62,70 Mbps. Najväčší pokrok v TOP 10 spravilo Bulharsko, ktoré si polepšilo o šesť miest na súčasnú 7. priečku s priemernou rýchlosťou merania 51,90 Mbps. Celkovo nás predbehlo 20 európskych krajín, napríklad Česko je na 19. mieste s priemerom 41,32 Mbps, no zároveň si naši západní bratia pohoršili o štyri miesta oproti predchádzajúcemu mesiacu.

Pevný internet máme rýchlejší ako Česi

Situácia je ešte horšia pri meraniach pevného internetu. Tu si Slovensko pohoršilo o šesť miest na súčasnú 40. priečku s priemerom 43,46 Mbps, čím zaostávame aj celosvetovým priemerom, ktorý je 45,48 Mbps pri downloade a 22,18 Mbps pri uploade. Zaujímavosťou je, že v meraniach pevného internetu sme Čechov tesne predbehli. Tým patrí aktuálne 44. miesto s priemerom 40,42 Mbps. Tomuto rebríčku aktuálne kraľuje Singapur s priemerom takmer 171 Mbps.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

16.6.2018
Zdroj: Speedtest.net

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+