MojAndroid

Včera sa upieralo na nebo množstvo zrakov. A ešte viac sa ich upieralo na obrazovky zariadení, kde bežal priamy prenos na YouTube, stream štartu a pristávania rakety Falcon Heavy. Spoločnosť SpaceX úspešne vyniesla do vesmíru Tesla Roadster spolu s figurínou Starman sediacou za volantom. Okrem úspešného vypustenia tohto nezvyčajného nákladu do vesmíru na cestu k Marsu však šéf spoločnosti SpaceX Elon Musk predviedol aj skvelé divadlo, keď dve časti pristáli synchronizovane na pristávacích plošinách. Tretí, centrálny modul, pristávanie na plošine na mori nezvládol, no stále je to obrovský úspech. Udalosť na YouTube streame dosiahla 2. najvyššiu sledovanosť v histórii.

Náš tip
Elon Musk zakladá spoločnosť Neuralink. Cieľom je aktívne prepojenie umelej inteligencie s ľudským mozgom

Stream štartu a pristávania mal naživo 2,3 milióna zhliadnutí, čím sa stal 2. najsledovanejším streamom v histórii. Prvým bol zoskok zo stratosféry Red Bull Stratos Jump, ktoré však naživo sledovalo až 8 miliónov používateľov na YouTube.

Dnes je už všetko v bežných koľajách, len Starman pláva vesmírom smerom k obežnej déhe Marsu. Sledovali ste veľkolepý stream aj vy? Neodradilo vás odloženie štartu?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+