MojAndroid

Rok 2015 sa blíži ku svojmu koncu a okrem nového Xiaomi Mi5 nás už novým smartfónom asi neprekvapí žiadna z renomovaných spoločností. Samozrejme, to neplatí o blížiacom sa novom roku, kedy sa celý kolobeh začne odznova. Okrem nového Samsungu Galaxy S7 alebo HTC One M10, očakávame aj odhalenie novej Xperie Z6. Teda vlastne až päť modelov, z ktorých si ten svoj vyberie skutočne každý.

Japonský výrobca totižto podľa uniknutých informácií pripravuje smartfóny s rôznymi veľkosťami displeja. Jeden z nich dokonca ponúkne 4-palcový displej, iný zas väčší 6,4-palcový. Samozrejme, dočkáme sa aj štandardnejších modelov Z6 Comapact, Z6 a Z6 Plus. Okrem modelu mini by mali všetky bežať na najnovšom čipe Snapdragon 820.

  • Sony Xperia Z6 Mini – 4-palcový displej, Snapdragon 620
  • Sony Xperia Z6 Compact – 4,6-palcový displej, Snapdragon 820
  • Sony Xperia Z6 – 5,2-palcový displej, Snapdragon 820
  • Sony Xperia Z6 Plus – 5,8-palcový displej, Snapdragon 820
  • Sony Xperia Z6 Ultra – 6,4-palcový displej, Snapdragon 820

Zaujímavosťou je, že Z6 a Z6 Plus majú prísť vybavené aj na tlak citlivým displejom, ktorý je podobný s Huawei Mate S alebo iPhonom 6S. Týmto by malo v budúcom roku disponovať viacero vlajkových lodí. Presné informácie o dátume vydania však zatiaľ nepoznáme a je možné, že sa ho dočkáme až niekedy v druhej polovici roka 2016.

Zdroj: phandroid

 

5.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+