MojAndroid

Displeje s rozlíšením QHD, alebo ak chcete 2K (2560×1440 px) vídame dnes pri high-end smartfónoch častejšie ako kedykoľvek predtým. Hoci niektorí výrobcovia ostávajú verní viac než postačujúcim Full HD panelom,  niektorí sa vydali cestou ďalšieho zvyšovania počtu pixelov. Patrí medzi nich napríklad aj Samsung, ktorý už v najbližších mesiacoch plánuje vydať prvé 4K displeje, rovnako ako aj ďalší výrobcovia zobrazovacích panelov – Sharp alebo Everdisplay.

Medzi prvé vlajkové lode s 4K displejom, by sa však už v septembri mohla zaradiť nová Sony Xperia Z5+. Tá má podľa najnovšie uniknutých informácii niesť panel s rozlíšením 2160 x 3840 px, ktoré je lepšie známe pod označením 4K. Jeho uhlopriečka by mala byť 5,5-palca, čo by z neho robilo displej s hustotou 801 PPI. Otázne je použitie procesora Snapdragon 810, ktorý by mal dosť práce práve s vykresľovaním grafiky. Aj preto by sme sa skôr prikláňali k variante, v ktorej by Sony v Xperii Z5+ použilo 2K displej, ktorý na dnešné potreby plne postačuje.

Zdroj: pocketnow

13.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+