MojAndroid

Spoločnosť Sony sa v posledných rokoch poučila zo svojich chýb a predstavuje jeden výborný smartfón za druhým. Potvrdením toho je aj najnovší model Sony Xperia Z3, ktorý patrí medzi aktuálne najlepšie smartfóny na trhu. Novinka sa sotva dostala k svojim prvým majiteľom a už sa objavili informácie o prípadnom nástupcovi. Najnovšie dohady naznačujú, že nástupca vlajkovej lode od Sony prinesie vylepšenia v každom smere a zdá sa, že novinka bude prvou vlajkovou loďou spoločnosti po dlhšom čase, ktorej ostane tento titul počas celého roka.

Náš tip
RECENZIA | Sony Xperia Z3

V posledných rokoch totiž spoločnosť predstavovala dve vlajkové lode ročne, čo je odlišný prístup, aký vyznáva väčšina ostatných výrobcov. Napriek tomu, že posledné modely od Sony boli naozaj veľmi vydarené, finančné výsledky zaostali za očakávaniami. Aj to možno jeden z dôvodov, prečo sa výrobca rozhodol tento systém zmeniť a pripravovaný model by mal poskytnúť dostatočný výkon a kvalitu na to, aby sa udržal medzi najlepšími smartfónmi počas celého budúceho roku.

Uniknuté informácie naznačujú, že Sony Xperia Z4 ponúkne 5,5-palcový displej s jemným QHD rozlíšením, ktoré sa stáva v poslednom období štandardom medzi vlajkovými loďami. Tu však vylepšenia nekončia, keďže podľa dostupných informácií by mala nová vlajková loď priniesť nový 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 810, ktorý by mal byť schopný naplno využiť výhody nového 64-bitového systému Android 5.0 Lollipop. Jednou z výhod 64-bitového operačného systému je aj možnosť efektívne použiť viac pamäte RAM, ako 3GB a presne takouto cestou sa zrejme Sony vyberie. Novinka by mala totiž ponúknuť pamäť RAM s kapacitou až 4 GB, čo by určite stačilo k tomu, aby patrila Sony Xperia Z4 medzi najvýkonnejšie smartfóny budúceho roka.

Sony Xperia Z3 screen-7

Medzi ďalšie pozitívne zmeny by mal patriť aj vylepšený fotoaparát so zaobleným Exmos senzorom a tradičným rozlíšením 20 MPix. Novinka bude podporovať aj všetky druhy najrýchlejšieho pripojenia vrátane LTE cat6 a Bluetooth v4.1. Aby toho nebolo dosť, nová Xperia by mala disponovať aj výkonnými prednými stereo reproduktormi, ktoré by kvalitou zvukovej reprodukcie mali konkurovať BoomSound reproduktorom zo zariadení od spoločnosti HTC. Všetky tieto informácie sú však zatiaľ iba dohadmi a do predstavenia novej Xperie Z4 ostáva minimálne niekoľko mesiacov. Ak by sa ale aspoň niektoré z týchto noviniek naozaj dostali do novej vlajkovej lode od Sony, zrejme sa môžeme tešiť na výrazný krok vpred oproti aktuálnym modelom.

Zdroj: AndroidOrigin via PhoneArena

17.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+