MojAndroid

Konferencia IFA 2014 je v Berlíne v plnom prúde, no najzaujímavejšie predstavenia sa uskutočnili ešte pred jej začiatkom. Výrobcovia sa poponáhľali a svoje zariadenia ukázali svetu niekoľko dní pred oficiálnym začiatkom a oddelili sa tak od množstva menších spoločností, ktoré prezentujú svoje výrobky priamo počas konferencie. Sony predstavilo svoju novú vlajkovú loď Sony Xperia Z3 ešte minulú stredu, no v priebehu niekoľkých dní sa už podarilo vývojárom na fóre XDA sprístupniť launcher z nového modelu aj pre ďalšie zariadenia.

Nový launcher je odteraz prístupný pre všetky zariadenia so systémom Android 4.2 a novším. Platí to pritom aj pre smartfóny a tablety ostatných značiek a vývojár sa dokonca snaží priniesť kompatibilitu aj so staršími verziami systému – Android 4.1 a 4.0. Už teraz si ho ale môže stiahnuť množstvo užívateľov a vyskúšať si nový launcher so všetkými dizajnovými úpravami a dokonca aj widgetmi, ktoré sa nachádzajú aj v sony Xperia Z3. Výbornou správou je aj to, že k fungovaniu aplikácie nie sú potrebné ROOT práva, no majitelia zariadení bez týchto práv sa budú musieť uskromniť s menším množstvom funkcií.

z3-launcher-1 z3-launcher-2 z3-launcher-4

Nový launcher zo Sony Xperia Z3 prináša niekoľko dizajnových noviniek, pričom naprieč celým systémom sú viditeľné známky nového Material dizajnu. Zdá sa, že spoločnosť Sony sa tak pripravuje na oficiálne predstavenie novej verzie Androidu a už teraz implementuje niektoré dizajnové prvky nového systému. Aplikáciu si môžete stiahnuť pomocou priložených odkazov pod článkom. Viac informácií o launcheri sa dozviete v oficiálnej téme fóra XDA.

Odkazy na stiahnutie pre zariadenia s ROOT

Home-superuser.apk

Home-superuser-nonav.apk

Clock-superuser.apk

Odkazy na stiahnutie pre zariadenia bez ROOT

Home-noroot.apk

Home-noroot-nonav.apk

Clock-noroot.apk

Zdroj: XDA via Android Community 

8.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+