MojAndroid

Sony po šiestich mesiacoch od uvedenia svojej vlajkovej lode Xperie Z2 prichádza s jej inovovanou verziou v podobe Xperie Z3. Novinka sa oproti svojmu predchodcovi veľmi nezmenila, no ponúka niektoré vítané zmeny, ako napríklad užšie telo s oblejšími hranami, vyššiu odolnosť voči vode, či vylepšený fotoaparát. Väčšina parametrov však ostáva totožná s Xperiou Z2.

Konštrukcia Sony Xperie Z3 ostáva verná zaužívanému dizajnu OmniBalance, ktorý Sony po prvýkrát použil pri Xperii Z. Oproti svojmu predchodcovi je Xperia Z3 užšia, menšia (146 x 72 mm) a o niekoľko gramov aj ľahšia. Hrúbka sa zastavila na hodnote 7,3 mm, čo v spojení s oblejšími hranami prispeje ku zvýšeniu komfortu pri používaní. To všetko pri zachovaní odolnosti voči vode a prachu, ktorá je teraz daná certifikátmi IP68 a IP65. Rám telefónu je aj naďalej vyrobený z hliníka, pričom predný a zadnú stranu opäť pokrýva odolné sklo.

Sony Xperia Z3-22

Sony v smartfóne použil na oko rovnakú zobrazovaciu jednotku ako v prípade Xperie Z2, a teda 5,2 palcový IPS displej s rozlíšením Full HD s technológiou TRILUMINOS. Prítomné sú aj enginy Live Colour a X-Reality vylepšujúce kvalitu obrazu. Sony sa chváli tým, že ide o najjasnejší displej na trhu, ktorý by mal poskytnúť výbornú čitateľnosť na priamom slnku. Svietivosť jednotky má byť podľa predchádzajúcich správ na úrovni 600 nitov.

Xperia Z3 je poháňaná čipom Snapdragon 801 s taktom 2,5 GHz spolu s operačnou pamäťou RAM o kapacite 3 GB. Vnútorná pamäť je rozšíriteľná prostredníctvom pamäťových kariet microSD, dostupné budú modely so 16 alebo 32 GB pamäte. Kvôli tenšiemu profilu však spoločnosť musela obetovať z kapacity batérie, ktorá sa z 3200 zmenšila na 3100 mAh.

Sony Xperia Z3-8

Xperia Z3 obsahuje obrazový snímač 1/2.3” ExmorRS s rozlíšením 20,7 Mpix a obrazovým procesorom BIONZ pre mobilné zariadenia. Do každého záberu sa vám navyše zmestí viac, a to vďaka novej 25mm širokouhlej šošovke Sony G Lens. Sony tiež po prvýkrát použilo v smartfóne snímač s citlivosťou ISO 12800 Vďaka nej zachytíte lepší detail aj pri slabom osvetlení. Natáčanie videa je vylepšené Sony technológiou SteadyShot, ktorá s inteligentným aktívnym režimom kompenzuje vaše pohyby a otrasy. Táto analyzuje desiatky záberov v pozadí aj v popredí, vďaka čomu predvída vaše ďalšie kroky. Sledovanie objektu je plynulejšie a zábery sú stabilnejšie. Nahrávať je možné aj v 4K rozlíšení.

Sony Xperia Z3-29 Sony Xperia Z3-30

K dispozícii sú aj nové fotografické aplikácie a funkcie editovania a natáčania. Udalosť spolu so svojou reakciou môžete zachytiť vďaka aplikácii Face in. S AR fun (rozšírená realita) môžete zas k fotkám pridať popisky a animácie. Aplikácia Movie creator umožní vytvoriť z fotiek a videí celý film a zaujímavou je aj funkcia Multicamera, ktorá využíva viaceré zariadenia Xperia na natáčanie scény z viacerých uhlov.

Prvé smartfóny s ovládačom PS4 Remote Play2

Spoločnosť Sony obohatila Xperiu Z3 o ovládač PS4Remote Play. Svoju Xperia Z3 alebo Xperia Z3 Compact  môžete používať ako vzdialenú obrazovku, na ktorú sa môžete pripojiť a ovládať svoje PS4 hry. Vo chvíľach, keď sa televízor používa iným spôsobom, jednoducho len pripojte svoj Xperia smartfón k PS4 cez domáce Wi-Fi, použite bezdrôtový ovládač DUALSHOCK®4 s hernou konzolou GCM10 Game Control Mount a s Xperia Z3 alebo Xperia Z3 Compact môžete v hre pokračovať kdekoľvek doma.

Sony Xperia Z3-3 Sony Xperia Z3-4

Aplikácia PlayStation vám navyše umožní využívať vašu Xperia Z3 alebo Xperia Z3 Compact ako druhú obrazovku, vďaka čomu môžete na diaľku sledovať hru svojich priateľov, komunikovať s PSN™ priateľmi alebo kupovať a sťahovať hry PS4.

Sony Xperia Z3 a Xperia Z3 Compact budú celosvetovo dostupné od jesene 2014.

FOTOGALÉRIA

Správu postupne dopĺňame

3.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+