MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo Sony začal predávať mini verziu svojej vlajkovej lode Xperiu Z1 Compact. Táto ako jediná na svete ponúka parametre svojho väčšieho súrodenca a teda výkonný procesor Snapdragon 800, 2 GB RAM, či 20,7 Mpix fotoaparát. To všetko v tele, ktoré si zachovalo vode a prachu-odolné vlastnosti a s displejom veľkým len 4,3 palca. S vydaním novinky Sony Xperia Z2 ste si však určite položili otázku, či Sony plánuje urobiť podobný krok aj s týmto modelom. Odpoveď je áno.

Novinka údajne už prešla certifikáciou v regulačnej agentúre FCC (Federal Communications Commission) v USA.  Tu sa objavilo zariadenie s kódovým označením SO-04F, ktoré má predstavovať novú mini verziu Xperie Z2. Minuloročné modely Xperia Z1 a Xperia Z1 compact totiž boli označované ako SO-01F a SO-02F. Technické špecifikácie zariadenia zatiaľ nie sú k dispozícii, no vzhľadom na vybavenosť minuloročného modelu môžeme usudzovať, že budú takmer navlas rovnaké ako v prípade Xperie Z2. Samozrejme musíme očakávať menšiu batériu aj displej.

Náš tip
Sony Xperia Z2 je o detailoch. Ponúka vylepšený 5,2″ displej, či 3 GB RAM

Vzhľadom na to, že Sony len prednedávnom začal predávať Xperiu Z1 compact, nemôžeme očakávať príliš skoré uvedenie jej nástupcu. V najbližších mesiacoch sa jej však určite dočkáme. Počkáte si na ňu alebo už teraz pôjdete do v súčasnosti predávaného modelu?

Náš tip
RECENZIA | Sony Xperia Z1 Compact – návrat k malému displeju

Zdroj: androidandme

4.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+