MojAndroid

Najnovšia verzia používateľskej nadstavby MagicOS 8.0 je od dnešného dňa dostupná pre smartfóny so skladacím displejom Magic V2 a Porsche Design Magic V2 RSR. Prvý z nich sa predáva aj na slovenskom trhu.

Mohlo by vás zaujímať:

HONOR Magic V2 predstavenie pre Európu
HONOR Magic V2

MagicOS 8.0 je postavený na systéme Android 14 a prináša rozhranie založené na rozpoznaní zámerov používateľa (IUI) pomocou  umelej inteligencie a s funkciami, ako je Magic Portal. Majitelia smartfónov sa môžu tešiť aj na vylepšený výkon, vyššie zabezpečenie súkromia a lepšiu správu batérie.

Animácie pri spúšťaní, ukončení a prepínaní aplikácií pôsobia v novom systéme prirodzenejšie a nenápadnejšie, čo spolu s vylepšenou odozvou rozhrania poskytuje plynulejší zážitok vo všetkých oblastiach.

Zdieľanie súborov na jedno ťuknutie

Magic Portal, ktorý je jednou z hlavných noviniek systému MagicOS 8.0, využíva pochopenie zámeru používateľa a na jeho základe mu softvér odporučí možné aplikácie, ktoré by mu mohli byť v tú chvíľu užitočné. Taktiež umožňuje bezproblémové prepínanie medzi aplikáciami a zariadeniami jediným pohybom.

Honor Magic Portal
Honor Magic Portal | Zdroj: Honor

Magic Portal podporuje viac než 100 obľúbených aplikácií z kategórie cestovania, kancelárskych nástrojov, správ, vyhľadávania, zábavy, nakupovania a sociálnych sietí. Interakcie Magic Portal sú kompatibilné s aplikáciami ako LINE, WhatsApp, Instagram, Facebook, YouTube aj aplikáciami balíka Google.

Rýchly prístup k dôležitým informáciám z hlavnej obrazovky

Druhou novinkou systému MagicOS 8.0 je Magic Capsule, ktorá využíva výrez na prednú kameru. Ponúka rýchly a pohodlný prístup k relevantným informáciám na jeden dotyk alebo pozretie, bez nutnosti navigácie vo viacerých systémových aplikáciách.

Honor Magic Capsule
Magic Capsule | Zdroj: Honor

Okrem toho nový režim úspory energie Ultra Power Saving Mode pridáva nový ovládač, ktorý dáva majiteľom smartfónov možnosť minimalizovať spotrebu batérie a výrazne predĺžiť jej životnosť.

S MagicOS 8.0 sa dajú vytvoriť vlastné skratky stlačením a podržaním požadovaných aplikácií. Okrem toho môžu používatelia upraviť veľkosť a umiestnenie priečinkov na domácej obrazovke a spravovať karty stohovania pracovnej plochy, medzi ktorými je možné bez problémov prepínať potiahnutím nahor a nadol.

Honor Magic V2

MagicOS 8.0 rozširuje personalizáciu aj na fotoaparáty. Umožňuje prispôsobiť rozloženie režimov a presunúť najpoužívanejšie režimy do popredia, aby bolo snímanie čo najjednoduchšie. Nezabúda sa ani na súkromie. Nová funkcia Blur Private Info v ponuke Zdieľať dáva možnosť ľahko upravovať citlivé informácie, ako sú mená, heslá a kontaktné čísla, aby neboli žiadnym spôsobom zachytené na obrázkoch.

Aktualizácia je dostupná formou OTA. Ak sa vám nezobrazí oznámenie o dostupnosti v notifikačnej lište, overte si možnosť jej inštalácie v Nastaveniach -> Systém a aktualizácie -> Aktualizácia softvéru.

Náš tip
Snapdragon 8 Gen 4 môže priniesť niečo, čo nikto nechce
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+