MojAndroid

Aplikovanie AI funkcií do akéhokoľvek softvéru sa za posledný rok stalo medzi technologickými spoločnostiam doslova trendom. Výnimkou nie je ani služba YouTube, ktorá podľa portálu AndroidAuthority začala testovať ďalšiu zaujímavú funkciu s názvom Dream Track. K čomu slúži?

Nie je to prvýkrát, čo má verejnosť možnosť počuť o funkcii Dream Track. Služba YouTube ju poodhalila už v novembri. Stále však ide o experiment, ktorý používateľom umožňuje vytvárať 30 sekundové zvukové stopy pre vertikálne videoklipy YouTube Shorts s hlasom vybraných interpretov. Nechýba medzi nimi Demi Levato, Papoose, T-Pain alebo John Legend.

youtube titulka
Aplikácia YouTube

Po výbere umelca sa vytvorí jeho hlas vygenerovaný algoritmom umelej inteligencie, ktorý môže používateľ využiť vo svojom videu “Shorts“. Dream Track dokonca umožní tvorcom vygenerovať 30 sekundové inštrumentály. Stačí napísať textové zadanie v angličtine a vybrať hudobný žáner (pop, hip hop, country atď.).

Tento mesiac pribudne ešte jedna AI funkcia

Funkcia Dream Track by sa v službe YouTube mala objaviť ešte tento mesiac. Nebude však jedinou AI funkciou, ktorá v blízkej budúcnosti poteší používateľov. Už nejakú dobu testujú funkciu Jump Ahead (Skok vpred) určenú pre predplatiteľov YouTube Premium. S pomocou algoritmov AI by im mala umožniť jedným kliknutím preskočiť na najlepšie časti videa.

Funkcia v podstate analyzuje údaje o sledovaní videa používateľmi a využíva strojové učenie na automatický výber bodov ich najčastejšieho záujmu vo videu. Teda pasáží videa, ku ktorým sa používatelia najčastejšie vracajú. Služba však upozorňuje, že táto funkcia nemusí fungovať pri všetkých videách.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Film Duna: Časť druhá už prichádza na streamovacie služby. Táto ho má ako prvá
23.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+