MojAndroid

Spoločnosť Sony aktualizuje svoje zariadenia línie Xperia Z na nový Android Lollipop už niekoľko týždňov. Aktuálny Android 5.0 tak dostávajú všetky vlajkové lode z posledného obdobia, no potešia sa aj majitelia trochu starších zariadení, ako napríklad Xperia Z či Z1. Hoci uvoľňovanie nového Androidu Lollipop ešte nie je ukončené ani pri zariadeniach Sony, výrobca už myslí na to, ako a kedy sprístupní novšiu verziu Android 5.1 Lollipop.

Aktualizacia Sony Xperia

Austrálsky operátor Telstra teraz zverejnil zaujímavý zoznam zariadení Xperia, ktoré by mali dostať najnovší Android 5.1 Lollipop v auguste. Zaujímavé je najmä to, že na tomto zozname figurujú práve staršie zariadenia Xperia Z, Xperia Z1 a Xperia Z1 Compact. Mnohí fanúšikovia a majitelia týchto zariadení si možno mysleli, že Android 5.0 Lollipop je posledná oficiálna aktualizácia, ktorú na svoje zariadenie dostanú. Určite sa potešia, keď zistia, že to tak nie je. Hoci tieto informácie sa týkajú austrálskeho operátora, je viac, než pravdepodobné, že aktuálny Android 5.1 zavíta aj na všetky ostatné verzie týchto zariadení a užívať si ho tak budú môcť majitelia smartfónov Sony Xperia po celom svete.

Zdroj: Telstra via GSMarena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+