MojAndroid

Nefunkčný, pokazený, prípadne prasknutý displej je určite nepríjemnosť, ktorej by sme sa chceli vyhnúť. Displej je jednou zo základných častí smartfónu, vo väčšine prípadov sa jedná aj o najdrahší komponent. Pokiaľ sa vám stane, že telefón spadne a je nutná výmena displeja, máte na výber mnoho servisov po celom Slovensku, ktoré to urobiť vedia. Ceny sa samozrejme líšia a my sa v tomto článku pozrieme na to, koľko vás vyjde oprava displeja na Sony Xperia XZ Premium.

Náš tip
Sony Xperia XZ Premium: 4K v prémiovom balení | RECENZIA

Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium je smartfón, ktorý ponúka 5,46″ displej s rozlíšením až 4K a pomerom strán 16:9. Takýto displej s takto veľkým rozlíšením určite nie je lacná záležitosť, žiadna vlajková loď ostatných výrobcov ho zatiaľ neponúka a jedná sa o najvyššie rozlíšenie v smartfóne. Xperia ďalej obsahuje procesor Snapdragon 835, 19 megapixelový fotoaparát a batériu s kapacitou 3230 mAh. Konštrukcia je odolná voči vode s certifikáciou IP68. Hmotnosť smartfónu je nadštandardných 195 gramov.

Výmena displeja v servise

Cena a čas opravy displeja Sony Xperie XZ Premium sa líši v závislosti od servisu. Vo fixservise vám ho dokážu opraviť za cca 3 hodiny. Cena opravy je 279 € a zahŕňa nový dsplej s dotykovou plochou a prácu technika.

Cena opravy v PCEXPRESS je 288 € a dokážu to urobiť do dvoch hodín v prípade, ak majú dostupný náhradný diel.

V mobilovo.sk vám displej na Xperii XZ Premium opravia za 215 €. Táto cena je konečná, vrátane náhradného displeja a práce technika. Predpokladaný čas, za ktorý bude smartfón opravený, servis neuvádza.

Slovit.sk taktiež vie opraviť tento displej. Ich cena je 269 € a zahŕňa nový displej s dotykovou plochou a prácu technika. Servis vám smartfón vie opraviť za 24 – 48 hodín, počas tejto doby vám zapožičajú náhradný smartfón.

Záver

Ako môžete vidieť, ceny a čas, za ktorý sú servisné strediská schopné opraviť displej na Sony Xperiu XZ Premium sú rôzne. Je teda na zákazníkovi, koho si vyberie či už na základe odporúčaní, dobrých predošlých skúseností alebo ceny, prípadne času, za ktorý bude smartfón opravený.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+