MojAndroid

Spoločnosť Sony konečne na niektorých Xperia smartfónoch sprístupnila možnosť presúvania aplikácií na pamäťovú kartu. Táto funkcia, ktorá u týchto telefónov napríklad ešte na predchádzajúcom Androide 4.3 nebola prístupná, je súčasťou zmien a vylepšení aktualizačného balíka Android 4.4.2, ktorý začal byť tento týždeň sprístupňovaný pre niektoré modely Xperia.

Používatelia týchto smartfónov tak môžu uvoľniť interné úložisko vo svojich zariadeniach, prípadne si nainštalovať viac aplikácií ako doteraz. Táto možnosť je obzvlášť vítaná u modelov strednej a nižšej triedy. Presun aplikácií je možný klasicky v Nastaveniach v sekcii Aplikácie. Samozrejme, nie všetky aplikácie presun na pamäťovú kartu reálne podporujú.

Apps-to-SD-Card-on-Xperia_2-315x560 Apps-to-SD-Card-on-Xperia_1-315x560

Aktualizácia na Android 4.4.2 prináša tiež isté vylepšenia v oblasti výkonu a dizajnu prostredia, aktualizácie niektorých predinštalovaných aplikácií, kompatibilitu s príslušenstvom SmartBand či podporu aplikácie Sony Lifelog. Aktualizácia je momentálne dostupná pre telefóny Sony Xperia T2 Ultra a T2 Ultra Dual. Je však veľmi pravdepodobné, že možnosť presunu aplikácií na pamäťovú kartu sa objaví aj pri aktualizácii Android 4.4.2 u Sony Xperie E1 a Xperie M2.

Zdroj: xperiablog.net

18.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+