MojAndroid

Smartfón Sony Xperia 10 III už bol oficiálne predstavený. Všetky dôležité informácie o novinke nájdete v článku Sony Xperia 10 III: Vodoodolný smartfón strednej triedy s podporou 5G.

Sony Xperia 10 II bola minulý rok jedným z malá smartfónov strednej triedy, ktoré svojim dizajnom pripomínali prémiové modely. Podľa portálu XDA-developers sa tento osvedčený dizajn rozhodol výrobca zachovať aj pre jej chystaného nástupcu Sony Xperia 10 III.

Opäť bez výrezov a dier pre selfie fotoaparát

Potvrdzujú to uniknuté obrázky zariadenia, ktoré zverejnil Steve Hemmerstoffer na sociálnej službe Voice. Telo smartfónu má byť opäť celé z tvrdeného skla s rovnou lesklou zadnou stranou a mierne oblými okrajmi. Obrázky potvrdzujú aj čiernu farebnú variantu. Fotoaparát bude aj teraz umiestnený v ľavom hornom rohu zadnej strany. Opäť ponúkne tri snímače, ktoré budú zoradené vo vertikálnej polohe pod LED bleskom. Počíta sa s 12-megapixelovým hlavným snímačom a dvoma 8-megapixelovými snímačmi – telefoto a ultraširokouhlým.

Sony Xperia 10 III telo

Spodok zariadenia patrí USB-C konektoru a vrch 3,5 mm jacku pre slúchadlá. Ovládacie tlačidlá sú na pravej strane spolu so snímačom odtlačkov prstov. Sony tak aj naďalej odmieta jeho umiestnenie priamo v displeji, tak ako to robí konkurencia. Zároveň aj naďalej odmieta deformovať displej výrezom alebo dierou pre selfie fotoaparát. Ten bude umiestnený nad displejom v úzkej hornej lište a mal by mať 8 megapixelov. Displej bude rovný s uhlopriečkou 6 palcov. Rozmery chystanej novinky by mali byť 154,4 x 68,4 x 8,3 milimetrov.

Smartfón bude pravdepodobne opäť vodoodolný

Je veľmi pravdepodobné, že Sony Xperia 10 III ponúkne prémiovú funkciu, ktorú ponúkali aj predošlé generácie. Mala by ňou byť vodoodolnosť certifikácie IP68. Vďaka nej je táto séria smartfónov jedinečnou medzi zariadeniami strednej triedy. Väčšina konkurenčných výrobcov ponúka zvýšenú odolnosť voči vode až v drahších modeloch vyššej triedy. Certifikácia IP68 zaručuje odolnosť proti vniknutiu vody do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút v laboratórnych podmienkach.

Sony Xperia 10 II prehliadac

Neznamená to, že môžete so smartfónom normálne plávať v bazéne alebo v mori. Sony priamo v záručných podmienkach píše, že ochrana sa vzťahuje len na čistú vodu, nie chlórovú alebo slanú.

Náš tip
Samsung si nechal patentovať vlastné riešenie selfie fotoaparátu pod displejom
22.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+