MojAndroid

Slúchadlá Sony WF-1000XM3, ktoré patria medzi to najlepšie, čo trh bezdrôtových TWS slúchadiel ponúka, a teraz dostali nástupcu. Slúchadlá zaujali skvelým aktívnym potlačením hluku a kvalitným zvukom, trochu problémom bolo pomerne veľké nabíjacie puzdro. Sony WF-1000XM4 pokračujú v nastolenom trende. Výrobca nás o novinke informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Sony WF-1000XM4
Foto: Sony

Medzi najlepšie vychytávky nového modelu patrí vylepšené digitálne potlačenie hluku, integrovaný procesor V1, technológia High-Resolution Audio Wireless alebo veľmi dobrá výdrž na jedno nabitie.

Vylepšené aktívne potlačenie hluku a procesor V1

Špičkové ANC z predchádzajúceho modelu bolo zdokonalené, za čo môže novo navrhnutý integrovaný procesor V1. Výrobca sa chváli, že vylepšený výkon spolu s technológiou Bluetooth System on a Chip prináša najvyššiu úroveň potlačenia okolitého hluku v rámci odvetvia a zároveň spotrebováva menej energie.

Sony WF-1000XM4
Foto: Sony

Bez mikrofónov by samozrejme funkcia ANC nebola možná. Slúchadlá obsahujú dva snímače hluku, jeden smeruje dopredu a druhý dozadu. Reproduktory majú o 20 % väčšie magnety a priemer 6 milimetrov.

LDAC zabezpečí prenos zvuku vo vysokom rozlíšení

Koncovky slúchadiel sú vyrobené z polyuretánového penového materiálu, ktorý je mäkký a pružný, čo maximalizuje kontaktnú plochu medzi koncovkou a zvukovodom. Výsledkom toho je veľmi slušné pasívne potlačenie hluku a slúchadlá v ušiach vďaka tomu držia lepšie.

Sony WF-1000XM4
Foto: Sony

Sony WF-1000XM4 podporujú vďaka technológii LDAC bezdrôtový prenos zvuku vo vysokom rozlíšení, maximálna prenosová rýchlosť je až 990 kb/s, ktorá je v porovnaní s bežným Bluetooth trojnásobná. V kombinácii s kvalitnými reproduktormi sa môžete tešiť na veľmi dobrý, čistý a presný zvukový prejav, ktorému nechýbajú výrazné basy.  Procesor V1 tiež vylepšuje kvalitu zvuku, obmedzuje skreslenie a umožňuje spracovanie kodeku LDAC a DSEE Extreme.

Sony WF-1000XM4 ponúkajú množstvo inteligentných funkcií

Poteší aj funkcia Speak-to-Chat, ktorá bola po prvýkrát predstavená v slúchadlách WH-1000XM4. Umožní viesť krátku konverzáciu bez toho, aby ste. museli slúchadlá vybrať. Akonáhle začnete hovoriť, táto funkcia automaticky zastaví prehrávanú hudbu a okolitý zvuk pustí priamo do vašich uší. S týmto súvisí aj podobná funkcia Quick Attention. Stačí priložiť prst na ľavé slúchadlo, čím sa stlmí hlasitosť a môžete počúvať okolité zvuky.

Sony WF-1000XM4
Foto: Sony

Funkcia Adaptive Sound Control zase rozpozná, kde sa práve nachádzate a čo robíte a tomu prispôsobí nastavenie okolitého zvuku pre čo najlepší zážitok. Po vytiahnutí z uší sa prehrávaná hudba automaticky pozastaví, keďže slúchadlá obsahujú aj senzor priblíženia. Po vložení do uší začne hudba znovu hrať.

Vylepšená kvalita hovoru

Kombinácia technológie presného snímania hlasu Precise Voice Pickup s mikrofónmi a bone-conduction senzorom, ktorý monitoruje reč, umožňuje slúchadlám snímať hlas jasne a presne počas telefonovania. Mikrofóny sú kalibrované tak, aby snímali iba zvuky z vašich úst.

Sony WF-1000XM4
Foto: Sony

Výrobca sa chváli, že slúchadlá v ušiach sedia výborne. V aplikácii si môže používateľ vybrať správnu veľkosť penových koncoviek, ktoré sú pre jeho uši najvhodnejšie. V porovnaní s predchádzajúcim modelom sú o 10 % menšie, avšak ku kompromisu v kvalite zvuku alebo výdrži nedošlo. Nabíjacie puzdro, ktoré sme pri predchádzajúcom modeli kritizovali, je teraz až o 40 % menšie.

Sony WF-1000XM3
Predchodca Sony WF-1000XM3 | Foto: Sony


Na jedno nabitie zvládnu hrať 8 hodín a ďalších 16 hodín získate vďaka nabíjaniu z puzdra. Celková výdrž tak činí veľmi slušných 24 hodín. Nechýba ani rýchle nabíjanie, už 5 minút v puzdre zabezpečí hodinovú výdrž. K dispozícii je aj základná vodoodolnosť IPX4, takže dažďa či potu sa obávať nemusíte.

Sony WF-1000XM4: Cena a dostupnosť

Slúchadlá budú v predaji od júna 2021, presný dátum štartu predaja výrobca nešpecifikoval. K dispozícii budú v čiernom a krémovo-striebornom prevedení za odporúčanú cenu 280 eur.

Náš tip
Najlepšie bezdrôtové (bluetooth) slúchadlá
9.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+