MojAndroid

Našťastie sa nestáva nejak často, aby elektronika spôsobovala nebezpečné problémy. Určite ste počuli množstvo príbehov o vybuchnutých batériách v smartfónoch, notebookoch a ďalších elektronických prístrojoch. Informáciu priniesol portál Gizmochina.com.

Tieto kontroverzné momenty nám naznačujú, aby sme elektronické zariadenia používali tak, ako by sa malo. Bezpečnosť je predsa prvoradá a ak nejde o nejakú chybu z výroby, ako v prípade neslávne známej série Samsung Galaxy Note 7, chybu spraví s najväčšou pravdepodobnosťou práve koncový používateľ. O tom by vedela svoje povedať aj istá majiteľka bezdrôtových slúchadiel značky Sony.

Náš tip
Aj Huawei chce ešte tento rok vstúpiť do segmentu výroby elektromobilov

Slúchadlá Sony nevybuchli len tak, dôvodom bolo nesprávne zaobchádzanie

Nebojte sa, slúchadlá nevybuchli niekomu priamo v ušiach, ako ste si mohli z počiatku myslieť. Reč je o modeli Sony WH-1000XM2 a ich zákazníčka z Číny po príchode domov v neskorých hodinách požiadala svojho syna, aby jej headset nabil. Syn ho pripojil cez lietadlovú prípojku do zásuvky, s úmyslom nabitia ich batérie.

prípojka do lietadla
Demonštrácia, ako použiť lietadlovú prípojku | Zdroj: Gizmochina.com

Tento krok sa však stal kritickým a kvalitné, 300-eurové slúchadlá, boli v momente zničené. Ich konštrukcia bola rázom v plameňoch. Chlapcovi po tejto nešťastnej náhode ostali na pravej ruke mierne známky popálenia. Spomínaná lietadlová prípojka mimochodom slúži na pripojenie sa k audio systému v lietadle pre pohodlnejší let, sprevádzaný priamo posádkou.

sony sluchadla vybuch
Zdroj: Gizmochina.com

Firma Sony na svojej webovej stránke dokonca zdôraznila, aby sa tento adaptér nepoužíval na nabíjanie slúchadiel, pretože tento krok bude následkom ich zničenia. Títo ľudia to otestovali a my všetci už snáď vieme, že slúchadlá sa nabíjajú cez USB koncovku a v žiadnom prípade nie cez 3,5 mm audio jack. Zaujímavé je, že zákazníčka sa po tomto incidente ešte odvážila prísť do obchodu so žiadosťou o reklamáciu.

sony sluchadla vybuch
Zdroj: Gizmochina.com

Predajca ju podľa webu GizmoChina odmietol s tým, že ide o poškodenie, spôsobené nesprávnym zaobchádzaním s elektronikou. Povedzme si ale pravdu, tá prípojka do lietadla môže skutočne neskúsených ľudí presvedčiť o tom, že ide o nabíjací adaptér do zásuvky. Dúfajme, že sa z tohto prípadu poučí množstvo ľudí a zároveň výrobcovia budú ešte viac zdôrazňovať, čo do zásuvky patrí a čo naopak nie.

Náš tip
Samsung Galaxy S21 Ultra má podľa DxOMark najlepší displej

27.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+