MojAndroid

Počas uplynulého mesiaca nám juhokórejský gigant Samsung oficiálne odhalil svoj najnovší vlajkový modelový rad Samsung Galaxy S21. Ten pozostáva z trojice modelov, Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra. Téme sa venoval Gizchina.com.

Každý jeden smartfón z uvádzaného tria prináša absolútne špičkové vlastnosti, avšak posledný spomínaný telefón zo série vyčnieva azda najviac. Je ním Samsung Galaxy S21 Ultra a podľa DxOMark má momentálne najlepší displej zo všetkých nimi testovaných zariadení.

Náš tip
Samsung Galaxy Fold dostáva aktualizáciu na One UI 3.1

Samsung Galaxy S21 Ultra exceluje displejom, horšie sú na tom reproduktory

Prestížny rebríček DxOMark prednedávnom zverejnil výsledok modelu Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (s procesorom Exynos) v teste obrazovky, audio výstupu reproduktorov a celkovej kvality mikrofónov. Smartfón získal prvenstvo, pokiaľ ide o displej a jedenáste miesto za zvuk.

Samsung Galaxy S21 Ultra displej
Samsung Galaxy S21 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aj napriek tomu, že s DxOMark sa zväčša spája práve testovanie fotografických kvalít, po novom robia benchmark aj ostatných aspektov mobilných telefónov. Je veľmi zaujímavé, že sa rozhodli pre test displeja a reproduktorov pred samotným zistením kvality fotografií a videí.

Nečudovali by sme sa, keby bol Samsung Galaxy S21 Ultra jedným z najlepších smartfónov vôbec z viacerých hľadísk. Má to predsa opodstatnené aj svojou vysokou cenovkou.


Špičkové parametre všade, kde sa pozriete

6,8-palcová obrazovka typu AMOLED s rozlíšením QHD+ (1440 x 3200 pixelov) a krycím sklíčkom Corning Gorilla Glass 6 je teda jednou z najlepších na trhu. Panel má širokouhlý pomer strán 20:9, zvýšenú obnovovaciu frekvenciu na úrovni 120 Hz a nadpriemernú hustotu 515 pixelov na palec.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Stereo reproduktory s označením AKG, ktoré majú svoje miesto v hornej a dolnej časti telefónu, redakciu DxOMark už nejako neoslovili. Majú však podporu technológie Dolby Atmos, čo je dobrým znamením. Za zmienku na záver stojí napríklad aj trojica mikrofónov na tele zariadenia.

Ak teda vlastníte model Samsung Galaxy Note 20 Ultra, už nemáte telefón s úplne najlepším displejom súčastnosti. Novým lídrom kategórie sa stáva Samsung Galaxy S21 Ultra. DxOMark verí, že si model Galaxy S21 Ultra svoje prvenstvo zaslúži práve vďaka farebnej vernosti displeja, prehrávaním videí vysokých kvalít a aj kvôli svojej čitateľnosti za rôznych podmienok.

samsung galaxy s21 ultra dxomark displej a audio
Zdroj: Gizchina.com

Úprimne, pravidelné obmieňanie lídrov podobných rebríčkov je samozrejmosťou, pretože technológie rýchlo napredujú a výrobcovia sa rok čo rok snažia uviesť to najlepšie, čo im aktuálna doba umožňuje. Konkrétnejšie má zobrazovač hodnotenie 91 bodov. Web GizChina na záver hlási, že mikrofóny sú ohodnotené 71 bodmi a reproduktory zas 70 bodmi.

Náš tip
Samsung Galaxy Fold dostáva aktualizáciu na One UI 3.1

27.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+