MojAndroid

Pred asi dvoma rokmi bola čínska firma Huawei jedným z najväčších a najznámejších výrobcov smartfónov na svete. Povedzme si pravdu, nebolo by tomu inak ani teraz, nebyť rozporov s americkým kontinentom. Téme sa venoval Gizchina.

Od mája 2019 to tým pádom ide s Huawei dolu vodou, pokiaľ ide o globálny predaj smartfónov už bez Google služieb. Gigant mal taktiež v pláne zmeniť mobilný svet vlastným nasadzovaním 5G sietí. Práve v tomto ohľade mala spoločnosť svetlú budúcnosť. Teraz to chce stále známa značka skúsiť aj s elektromobilmi.

Náš tip
Huawei P30 a P30 Pro: Celosvetová distribúcia EMUI 11 konečne spustená

Vstúpi Huawei na trh s elektromobilmi?

Huawei sa asi snaží márne. Americké tresty sú pre tohto giganta kruté a neúprosné. Aj napriek množstvu snahy zo strany čínskeho výrobcu sa vzťahy s americkými spoločnosťami nepodarí obnovovať. Huawei je však priebojný a Google Mobile Services už celkom úspešne nahradili Huawei Mobile Services.

Huawei hra
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nájde sa mnoho používateľov smartfónov tejto značky, ktorí si na nový systém fungovania už nejako zvykli. Aj napriek tomu, že prítomnosť Huawei na trhu smartfónov je neistá, skúsiť to chce aj s výrobou vlastných elektromobilov.

Pre prakticky rovnaký krok sa nedávno rozhodol i jeho domáci rival Xiaomi. Je to vcelku zaujímavé, keďže mnohí fanúšikovia by očakávali napríklad zvýšenie produkcie vlastných notebookov, televízorov, nositeľnej elektroniky či iných zariadení, patriacich do inteligentnej domácnosti.

Neočakávané zapojenie sa do segmentu výroby elektromobilov je skutočne odvážnym krokom, ktorý sa vyžaduje odvahu. Web GizChina tvrdí, že prvých modelov od tejto firmy by sme sa mohli dočkať ešte do konca aktuálneho roka.

Vyrobí si firma celé auto sama, alebo bude s niekym spolupracovať?

Nedávno sa na internete vraj vyskytla správa, že Huawei má v pláne iba vyrábať súčiastky pre elektromobily, no v skutočnosti je to “trošičku” inak. Gigant má v pláne vyrobiť kompletne svoje vlastné elektrické autá a mieriť chce s nimi na masový trh. Uvidíme, ako sa situácia s týmto plánom vyvinie.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Spoločnosť si pravdepodobne chce všetky súčiastky do auta vyrobiť sama, no hovorca firmy tvrdí, že “Huawei nie je producentom automobilov”. Skoro každý výrobca smartfónov myslí futuristicky.

Budúcnosť je predsa ukrytá aj v obnoviteľných zdrojoch energie. Tie dokážu využívať práve elektromobily. Myslíme si, že je celkom možné, že sa v blízkej budúcnosti dočkáme modelu plne elektrického auta ako od Huawei, tak aj od Xiaomi. Viac nám ukáže až budúcnosť.

Náš tip
PUBG: New State bude nová hra pre Android. Registrácia je možná už teraz

27.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+