MojAndroid

Sony s najnovšími zariadeniami Xperia Z3 a Z3 Compact, predstavil aj funkciu PS4 Remote Play, ktorá je určená pre všetkých majiteľov hernej konzoly PlayStation 4 a najnovších smartfónov spoločnosti. Pomocou PS4 Remote Play môžete používať svoje zariadenie ako vzdialenú obrazovku, na ktorú sa môžete pripojiť a ovládať svoje PS4 hry. Vo chvíľach, keď sa televízor používa iným spôsobom, jednoducho len pripojte svoj Xperia smartfón k PS4 cez domáce Wi-Fi a v hre môžete pokračovať kdekoľvek doma.

Pomocou aplikácie môžete môžete zariadenie použiť aj ako druhú obrazovku, vďaka čomu sa dá na diaľku sledovať hra priateľov, komunikovať s PSN priateľmi alebo kupovať a sťahovať hry pre PS4. Doteraz bola nová funkcia a aplikácia prístupná len pre majiteľov najnovších Xperia zariadení, to sa však vďaka portu používateľa XperiaPlaystation z XDA Developers mení.

Náš tip
Prehľad noviniek z IFA 2014

Sony PS4 Remote Play môžete na zariadeniach s rootom a custom recovery nainštalovať v podstate na každom smartfóne alebo tablete. Budete však potrebovať flashnúť ZIP súbor z XDA Developers a nainštalovať zvolené APK,  Port aplikácie bude fungovať na Androide 4.0 a vyššom. Ak máte o vyskúšanie novej Aplikácie záujem, vlastníte PS4 a viete ako si do telefónu niečo flashnúť, tak neváhajte a zamierte na fórum XDA Developers, kde nájdete podrobnejšie inštrukcie a všetky potrebné súbory na stiahnutie.

22.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+