MojAndroid

Spoločnosť Sony je vo svete smartfónov už dlhé roky. V posledných rokoch zažila veľmi nepríjemné obdobie a zaznamenala neustále klesajúci dopyt po ich smartfónoch, či rôzne iné straty. Spoločnosť sa aj vďaka týmto skutočnostiam musela z niekoľkých trhov stiahnuť, no teraz sa situácia začala vyvíjať opačným smerom.

Sony hlási stabilné medziročné predaje smartfónov

Podľa informácií na portáli androidauthority.com sa na Sony začína postupne usmievať šťastie. V druhom štvrťroku 2019 predala spoločnosť 900 000 smartfónov, čo je v porovnaní s číslom 800 000 dosiahnutým v druhom štvrťroku 2020 takmer taká istá hodnota. Sony teda môže konštatovať, že je to prvýkrát od roku 2017, čo sa spoločnosti podarilo udržať stabilné medziročné predaje smartfónov.

Sony Xperia 5 II vodeodolnosť

Čo sa tohto štvrťroku týka, predala spoločnosť Sony len 600 000 zariadení. Môže za to predovšetkým oneskorené uvedenie smartfónu Xperia 5 II. Jeho predaj by sa mal na území Spojených štátov začať až v decembri. V porovnaní s Európou je to podstatne neskôr, keďže na našom území bol smartfón dostupný od polovice októbra. Tento smartfón sme už dokonca mali možnosť aj otestovať, čo znamená, že všetky podrobné informácie sa dočítate v recenzii Sony Xperia 5 II: Multimediálny klenot s kompaktnými rozmermi.

V tomto štádiu je ešte stále skoro robiť akékoľvek závery. Čísla síce naozaj vyzerajú pozitívne, no stále sa nedá s istotou povedať, že sa spoločnosti podarilo získať si späť svoje miesto. Každopádne ostáva len dúfať, že si Sony takéto čísla už udrží a že nám každoročne prinesie obrovskú nádielku zaujímavých smartfónov, ktoré budú stáť za to.

Ako sa darí ostatným výrobcom?

Najväčšou témou sú momentálne 5G smartfóny a 5G sieť ako taká. Len nedávno sme publikovali článok o tom, ktorý výrobca predal najviac smartfónov pripojiť sa k sieti novej generácie. Podrobné informácie nájdete v článku Predaje 5G smartfónov: Toto sú najobľúbenejšie modely.

Náš tip
Sony Wena 3: Elegantný smart náramok s podporou Alexy

30.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+