MojAndroid

Vrámci Androidových telefónov máte ohľadom softvéru dve základné možnosti: nadstavba, alebo čistý operačný systém. Záleží na výrobcovi, ktorú z nich ponúkne svojim zákazníkom. A zdá sa, že Sony sa pomaly rozhoduje prejsť na stranu čistého Androidu.

Rozporuplný ťah

U výrobcu Sony sme si za tie roky zvykli, že vo svojich zariadeniach ponúkal vlastnú nadstavbu s typickými prvkami a úpravami. Jej súčasťou boli napríklad aj Xperia Themes. Sony sa však pravdepodobne rozhodlo postupne preorientovať svoje zariadenia na čistý Android.

Nasvedčuje tomu aj najnovšia zmena, ktorá sa týka práve Xperia Themes. Výrobca sa totiž vyjadril, že na základe “minimálneho používania” odstránil z modelu XZ3 túto aplikáciu. Majitelia však naďalej budú môcť používať živé tapety, ale už nebudú obsahovať všetky funkcie z témy. Navyše si ďalšie môžete stiahnuť z Obchodu Play.

Xperia XZ3 bola zbavená Xperia Themes
Xperia XZ3 bola zbavená Xperia Themes

Xperia Themes neodchádzajú nadobro

Podľa vyjadrenia Sony budú zariadenia aktualizované na Android 9.0 Pie stále podporovať Xperia Themes. Má tým teda na mysli iné zariadenia, než XZ3. To totiž má Android Pie už od výroby. Báť by sa však nemuseli majitelia starších modelov, ako napríklad XZ2 Premium.

Zatiaľ nevieme presne, aký zámer má Sony so svojou úpravou prostredia do budúcna. Jeho nadstavba však nikdy nebola taká objemná, alebo výrazná. Asi aj preto sa rozhodlo vsadiť na potenciál čistého Androidu, ktorý je každým dňom populárnejší.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Xperie XZ2 a XZ2 Compact od Sony dostávajú aktualizáciu na Android Pie, neskôr pribudnú ďalšie modely

Náš tip
Sony ponúka v Google Play pre svoje Xperie tému s Venomom

31.10.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+