MojAndroid

Spoločnosť Sony mení naozaj veľa vecí vo svojom fungovaní. Najnovším trendom je zrejme používanie menších spoločností na propagovanie nových projektov a zariadení. Prednedávnom to boli hodinky z elektronického papiera, teraz je to nový inteligentný zámok. Nové zariadenie je aktuálne umiestnené na portáli s davovým financovaním Makuake a ako výrobca je uvedená spoločnosť World Innovation Lab.

Ide však o spoločnosť úzko spolupracujúcu so Sony na tomto novom zámku, ktorý by mal byť oveľa menší, ako konkurencia. Zariadenie s názvom Qrio je možné odomknúť pomocou smartfónu a malo by byť veľmi jednoduché pripevniť ho na vaše dvere. Výhodou zariadenia je, že odomknúť ho môže každý, komu takúto funkciu umožníte. Zámok je možné prispôsobiť rôznym kľučkám na dverách a na jedno nabitie by zariadenie malo fungovať až 1000 dní.

Novinka už dosiahla svoj cieľ, a tak je veľmi pravdepodobné, že toto zariadenie bude skutočne vyrobené a uvedené na trh. Na portáli Makuake sa jeho cena pohybuje na úrovní približne 130 USD, no cena pri uvedení na trh bude pravdepodobne o čosi vyššia. Je ale zaujímavé, ako spoločnosť Sony vystupuje na verejnosti a využíva takéto menej známe spoločnosti na to, aby zistila reakcie užívateľov na nové projekty a zariadenia. Uvidíme, čo ďalšie si pre nás pripraví výrobca a akými ďalšími trikmi sa prezentuje pri nových smartfónoch či tabletoch.

Zdroj: Makuake via engadget

13.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+