MojAndroid

Podľa spravodajského portálu Bloomberg pripravuje Sony vydanie nových inteligentných hodiniek, ktoré majú byť takmer celé pokryté elektronickým papierom, vrátane ciferníka a remienku. Ako portál uvádza, hodinky nemajú disponovať množstvom funkcií, ktoré ponúkajú napríklad Apple Watch alebo Sony Smart Watch, a pred funkcionalitou uprednostnia skôr štýl. (na obrázku vyššie môžete vidieť hodinky FES Watch, ktoré taktiež využívajú elektronický papier na ciferníku aj remienku)

Hodinky s e-ink displejom majú byť prvým produktom novej divízie spoločnosti, ktorá vznikla za účelom rozvíjania inovácie. Sony síce na trh prichádza s novými a kvalitnými produktami, no zatiaľ sa mu nepodarilo vyrobiť zariadenie alebo službu, ktorá by zaznamenala taký úspech ako legendárny Walkman alebo PlayStation. To sa má zmeniť.

Špeciálny program Sony, oznámený začiatkom tohto roka, má pomôcť spoločnosti s hľadaním nových nápadov a inšpirácií od zamestnancov. Sony v prvom výberovom kole dostalo približne 187 návrhov, z ktorých 80 postúpilo do užšieho výberu. Inovácia je pre Sony dôležitá z niekoľkých dôvodov. Trh začína byť presýtený a spoločnosť v poslednom období zaznamenala nielen slabé predaje smartfónov, ale aj Televízorov. Nechce sa pritom zameriavať len na veľkosť trhového podielu, ale najmä ziskovosť. Hlavnými zdrojmi rastu spoločnosti bude v nasledovných rokoch najmä herná divízia a predaj fotografických snímačov, ktoré Sony dodáva do mnohých zariadení vrátane iPhonov.

Od Sony sa teda v nasledovných rokoch môžeme dočkať inovatívnych produktov, čoho dôkazom by mohli byť aj spomínané hodinky. Myslíte si však, že sa spoločnosti podarí prísť s niečim tak revolučným, že by to predčilo aj úspech Walkmanu?

Zdroj: verge

26.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+