MojAndroid

Hoci spoločnosť Sony patrí medzi príkladných výrobcov Androidov, čo sa aktualizácií týka, aj ona niekedy nedokáže splniť svoje sľuby. Napríklad nový Android 5.1 Lollipop sa mal dostať na Xperiu Z1 a Z1 Compact ešte v auguste, no používatelia sa ho dočkali až v týchto dňoch. Aj napriek tomu ale musíme spoločnosť pochváliť za množstvo zariadení, ktoré dostali aktualizáciu s touto verziou Androidu. Spolu so “Z1” smartfónmi dostane aktualizáciu aj obľúbený tabletofón Sony Xperia Z Ultra.

Recenzia_Sony_Xperia_Z1_Compact_af9

Aktualizácia so sebou okrem dizajnových zmien prináša aj ochranu proti Stagefright bugu, vylepšenia kamery, integráciu SmartWear či ďalšie vylepšenia. Konkrétne označenie tohto softvéru je 14.6.A.0.368 a hoci sa spočiatku začne objavovať len na zariadeniach vo vybraných krajinách (Slovensko medzi nimi zrejme nie je), už o niekoľko dní by sa mohol objaviť aj u nás. Aktualizácia sa vám sama objaví v notifikačnej lište, prípadne si ju môžete skontrolovať v Nastavenia > Informácie o zariadení > Aktualizácia systému. Ak ste aktualizáciu na svojom zariadení už získali, dajte nám vedieť, aké ďalšie zmeny ste postrehli.

Zdroj: XperiaBlog

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+