MojAndroid

Qualcomm, výrobca známych procesorov Snapdragon, zavesil na svoju stránku oznam o konferencii, ktorá prebehne 30. novembra až 2. decembra. Počas nej očakávame predstavenie nového vlajkového procesora, ktorý bude poháňať vlajkové lode s Androidom počas budúceho roka. Jeho meno by malo byť Snapdragon 898. Správu prináša GSMArena.

Qualcomm predstaví Snapdragon 898 niekedy v tomto dátume
Qualcomm predstaví Snapdragon 898 niekedy v tomto dátume | Zdroj: GSMArena.com

Snapdragon 898 uvidíme ani nie o mesiac

Je to pre nás veľká vec, vzhľadom na to, že najradšej máme vlajkové lode, ktoré ponúkajú tie najnovšie technológie. Qualcomm však okrem bannera na svojej stránke, spolu s loďou, ktorá kreslí ležiacu osmičku, nepovedal zatiaľ nič. Vzhľadom na pandémiu si však trúfneme povedať, že pôjde o online predstavenie. Navyše, Qualcomm má históriu predstavovania vlajkových procesorov počas posledného mesiaca v roku. Je to logické, vzhľadom na to, že už počas januára alebo februára predstavia svoje vlajkové lode prví výrobcovia (Samsung a Xiaomi).

Čo sa procesora týka, na internete sa mihli zmienky o zariadení, ktoré beží na platforme Qualcomm SM8450, čo bude označenie pre Snapdragon 898. Vieme aj niečo o špecifikáciách – čaká nás ARM Cortex X2 jadro, ktoré pobeží na takte 3,0 GHz, tri jadrá Cortex-A710 s taktom 2,5 GHz a štyri úsporné jadrá Cortex-A510 s taktom 1,79 GHz.

GPU bude pravdepodobne Adreno 730, ktorá môže priniesť až 20 % zlepšenie oproti Adreno 660, či Samsungovému 4 nm výrobnému procesu. Očakávame aj X65 modem, ktorý zabezpečí 5G pripojenie s teoretickou rýchlosťou až 10 Gbps.

Náš tip
Qualcomm Snapdragon 898 sa ukázal v benchmarku GeekBench
7.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+