MojAndroid

Znova je ten krásny čas, kedy sa už výrobcovia chystajú predstaviť novšie verzie svojich vlajkových lodí zo začiatku roka. Týmto udalostiam predchádza oznámenie vylepšeného procesora vlajkových lodí Snapdragon. Keďže tento rok vyšiel Snapdragon 865, čakáme na predstavenie vylepšenej verzie Snapdragon 865 Plus, ktoré môže nastať čoskoro.

Snapdragon 865 Plus bude predstavený koncom pol roka.
Snapdragon 865 vyšiel začiatkom tohto roka.

Uvidíme Snapdragon 865 Plus už v júli?

Spomínam si na ohlásenie CEO spoločnosti Meizu, ktorý povedal, že žiadna Plus verzia nepríde. Avšak po niekoľkoročnej tradícii Snapdragonu som tomu neveril a zrejme som sa nemýlil.

Je možné, že prvý smartfón, ktorý príde na trh (avšak nie na náš) s novým procesorom bude Samsung Galaxy Note 20. Avšak náš trh dostáva zvyčajne Exynos procesory, ktoré sú domáce procesory Samsungu. Takže pre nás to nebude prvý smartfón s týmto procesorom. V rovnakom čase však vyjde aj Samsung Galaxy Z Flip 5G, vylepšená 5G verzia ohybného smartfónu od Samsungu. Tá má obsahovať tento nový procesor.

Ostatné smartfóny, ktoré prídu s týmto procesorom majú byť OnePlus 8T a Asus ROG III.

Špecifikácie však ešte nie sú známe, ale neočakávame výraznejšiu zmenu v porovnaní so Snapdragonom 865. Je možné, že bude obsahovať vylepšený výkon CPU a GPU o pár percent.

Ak náhodou vlastníte smartfón so Snapdragonom 865, asi vás táto malá zmena zaujímať nebude. Čo však môže byť pre vás zaujímavejšie, bude asi nový Snapdragon 875, o ktorom čakáme nové informácie koncom tohto roka.

Očakáva sa, že bude vyrobený novým 5 nm procesom, čo ho spraví rýchlejším a k batérii šetrnejším, než bol Snapdragon 865, ktorý bol vyrobený 7 nm procesom, spomína Phone Arena. K tomu príde s novým sieťovým modulom X60 5G, ktorý bude zabudovaný na čipe (narozdiel od X55 na Snapdragone 865, ktorý museli výrobcovia montovať zvlášť). Nový modem prinesie vyššie rýchlosti a tým, že bude zabudovaný v čipe, snáď aj nižšie ceny budúcoročných vlajkových lodí.

28.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+