MojAndroid

Spoločnosť Qualcomm včera zverejnila zaujímavú tlačovú správu, v ktorej komentuje aktuálnu situáciu s implementáciou ich moderného čipu Snapdragon 810. Ten by sa mal stať hnacím motorom pre väčšinu vlajkových lodí v tomto roku, pričom niektoré spoločnosti ho už použili vo svojich zariadeniach. Úplne prvým výrobcom bola kórejská spoločnosť LG so svojím LG G Flex 2. Hneď potom sa pridalo Xiaomi, ktoré implementovalo nový čip v Mi Note. Tlačová správa obsahuje vyjadrenia predstaviteľov ďalších spoločností, ktoré naznačujú, že aj títo výrobcovia použijú Snadpragon 810 vo svojich nových zariadeniach.

Tlačová správa Qualcommu je vlastne celá postavená z pochvalných hodnotení spoločností, s ktorými výrobca čipov spolupracuje. Prezident spoločnosti Motorola Mobility Rick Osterloh uvádza, že Snapdragon 810 umožní posunúť hranice zariadení Motorola ešte ďalej a ponúkne užívateľom rôzne nové možnosti. Viceprezident spoločnosti OPPO Sky Li zasa uvádza, že spoločnosť sa veľmi teší na uvedenie prémiových zariadení práve so spomínaným čipom.

snapdragon 810

Rovnako sa vyjadrili aj predstavitelia Sony, ktorí sú zasa spokojní s tým, že budú môcť splniť všetky požiadavky náročných fanúšikov zariadení Xperia. Prekvapením je aj vyjadrenie spoločnosti Microsoft, ktorá po odkúpení mobilnej divízie spoločnosti Nokia zatiaľ nevydala žiadnu ozajstnú vlajkovú loď. Tou naďalej zostáva Nokia Lumia 930, no podľa všetkého sa pripravuje nový top model Microsoft Lumia, ktorý by mal byť poháňaný práve procesorom Snapdragon 810.

Je logické, že v takejto pozitívnej tlačovej správe chýba vyjadrenie spoločnosti Samsung. O tej sa opakovane šírili dohady o tom, že v najnovších modeloch nebude použitý procesor Snapdragon 810, ktorý údajne spôsoboval nadmerné prehrievanie. Prednosť by tak mali dostať vlastné čipy Exynos, aj keď Qualcomm podľa všetkého pripravoval novšiu verziu čipu s menšou emisiou tepla. Nie je ale celkom zrejmé, či sú problémy s prehrievaním spôsobované iba samotným čipom, alebo aj dizajnom nových zariadení od Samsungu. V každom prípade, takáto masová náklonnosť k novým čipom od Qualcommu znamená, že všetky klady a zápory Snapdragonu 810 budú odhalené už čoskoro.

Zdroj: Qualcomm via PhoneArena

3.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+