MojAndroid

Nový osemjadrový chipset Snapdragon 810 zápasí podľa správ s nepríjemným prehrievaním. To je údajne dôvod, prečo výrobca Samsung dá prednosť vlastným mobilným procesorom pri výrobe vlajkovej lode Samsung Galaxy S6.

Nie všetci výrobcovia mobilných zariadení sa problémom dali zastaviť. Ako prvý smartfón, ktorý vo svojich útrobách používa najnovší čip Snapdragon 810 od Qualcommu je LG G Flex 2. Spoločnosť LG uviedla, že sa im podarilo vyriešiť problém so zvýšenou emisiou tepla čipu, takže nový model by týmto problémom trpieť nemal. Ide o nepochybne dobrú správu, no zároveň to môžeme vnímať ako potvrdenie, že nový čip má skutočne problémy s prehrievaním. Spoločnosť zároveň dodáva, že problémy stupeň teploty čipu nie je daná len samotným CPU, ale aj návrhom zariadenia.

Qualcomm pracuje podľa informácií na novom dizajne čipu, ktorý by vyriešil vedenie tepla a do marca by mal mať riešenie pre Samsung. Výrobca čipov si totižto nemôže dovoliť stratiť tak veľkého klienta, ako je Samsung a bojuje zo všetkých síl, aby sa jeho čipy dostali do jedného z najočakávanejších noviniek tohto roka.

Zdroj: phonearenaThe Wall Street Journal

24.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+