MojAndroid

Snapchat v poslednom čase začal strácať svojich používateľov, pretože väčšinu z jeho funkcií už používa aj známejší Facebook, či Instagram. Preto sa vývojári snažia stále vylepšovať a zrýchľovať aplikáciu, aby si ju mal stále kto stiahnuť.

Zatiaľ iba neoficiálne, no predsa sa dá

Len pred krátkym časom vypustili vývojári Snapchatu novú aktualizáciu na beta verziu. Okrem obligátnych opráv zásekov aplikácie primiešali do verzie 10.40.0.0. aj niečo pre prebiehajúcu Alpha verziu. Po novom je totiž SnapMap oveľa rýchlejšia tu, než v stabilnej verzii aplikácie.

SnapMap je po aktualizácii aplha verzie oveľa rýchlejšia
SnapMap je po aktualizácii aplha verzie oveľa rýchlejšia

Okrem rýchlosti sa zlepšila aj stabilita. Môžeme tak dúfať, že Snapchat už čoskoro uvoľní veľkú aktualizáciu aj pre normálnych používateľov v Obchode Play. Ak si chcete vychutnať Alpha verziu, nebude to také jednoduché. Potrebovať budete root v telefóne, a takisto bude potrebné nasledovať inštrukcie na tomto odkaze.

Prečo Snapchat stráca používateľov?

Nedá sa poprieť, že Snapchat a jeho vývojári sú autormi mnohých často využívaných funkcií. Tak napríklad My Story na Instagrame, alebo My Day na Facebook Messengeri. Obidvaja sa inšpirovali práve žltou aplikáciou s chobotnicou.  Avšak práve preto, že Facebook je populárnejší než Snapchat, postupne na seba viaže aj stálych používateľov aplikácií, od ktorých si “požičal” rôzne možnosti.

Ďalším častým argumentom je kvalita fotiek. Aplikácia totiž nevytvára reálne fotky, ale len snímky obrazovky toho, čo fotoaparát vidí. Vo výsledku tak rozlíšenie odpovedá rozlíšeniu obrazovky vášho smartfónu.

Používate ešte aplikáciu Snapchat? Myslíte si, že sa udrží popri menách ako Facebook, či Instagram? Podeľte sa s nami o vaše predpoklady v diskusii. A pokiaľ chcete Snapchat vyskúšať ešte pred veľkou aktualizáciou, použite náš widget.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Snapchat sa snaží prilákať nových používateľov novou hernou platformou
Náš tip
Whatsapp Stories hlásia už 450 miliónov používateľov, predbehli Snapchat
31.8.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+