MojAndroid

Obchod Play je preplnený najrôznejšími prehliadačmi. Jeden z nich, Smooz, púta pozornosť na vlastnosť, ktorá je praktická hlavne vo svete šesťpalcových telefónov. Celý ho môžete ovládať gestami, ktoré sú jednoduché a návykové. Stáva sa tak zaujímavou alternatívou známejších prehliadačov pre všetkých, ktorí chcú pohodlne surfovať na internete jednou rukou.

Gestá budúcnosťou všetkého?

Ovládať Smooz je naozaj jednoduché, na väčšinu vecí možno využiť gestá. Pár základných tvorí podstatu celej pohodlnosti a jednoduchosti prehliadača. Na otvorenie novej karty možno použiť veľkú lupu v krúžku na spodku každej karty. Kartu zavriete potiahnutím lupy smerom dohora. Medzi nimi listujete jednoduchým “swajpnutím” sprava doľava a naopak. Link z nejakej stránky stačí podržať a on sa otvorí v novej karte. To je všetko.

Väčšinu úkonov možno robiť lupou v dolnej časti
Väčšinu úkonov možno robiť lupou v dolnej časti

Nastavenia prehliadača poskytujú aj rozšírené gestá. Tam sa dá nastaviť naozaj veľmi veľa vecí. Napríklad veľmi praktické môže byť aj gesto pre scrollovanie až navrch stránky. “Stránka späť” a “stránka dopredu” môžu mať tiež svoje gesto. Okrem toho máte na výber naozaj veľmi veľa možností.

Medzi ďalšími prvkami je dobré spomenúť súkromný mód, alebo možnosť hľadanie výrazu na otvorenej stránke. Nechýba história, pripnutie stránky, správa okien a množstvo iných pútavých funkcií.

Smooz: V jednoduchosti je krása

Dizajn prehliadača Smooz sa nesie v jednoduchosti. Karty v hornej časti sú jednoducho zaoblené, linky stránok sú vo farbe kariet. Farieb je tu len pár: žltá, oranžová, dva odtiene modrej a tyrkysová. Ikony možností sú jednoduché. Celkovo pôsobí tento prehliadač príjemným dojmom a na jeho bežné používanie si človek rýchlo zvykne. V prehliadači sa dá pohodlne používať aj YouTube, či Facebook, takže Smooz môže pokojne nahradiť aj aplikácie sociálnych služieb.

Smooz Browser je dostupný v Obchode Play zadarmo, neobsahuje taktiež žiadne mikrotransakcie. Určite stojí za vyskúšanie, množstvo ľudí si ho veľmi obľúbi už po krátkej dobe. Môže byť užitočný hlavne tým, ktorí majú príliš veľké displeje telefónu, alebo jednoducho hľadajú alternatívu za známejšie prehliadače, ktoré im pre niečo nevyhovujú. Pokiaľ aj vy chcete vyskúšať, či vám Smooz padne do ruky, neváhajte využiť widget nižšie. A v diskusii môžete napísať, s akými netradičnými prehliadačmi máte skúsenosť vy.

Verzia: 1.5.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.1
Aktuálna cena: Zdarma

2.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+