MojAndroid

Zariadenia smart domácnosti sa čoraz viac dostávajú aj k nám. Na webe MôjAndroid sa téme smart home venujeme už dlhšie. Inteligentná domácnosť nie je len o zábave. Ide tu aj o zjednodušenie každodenného života, ale hlavne o úsporu peňazí. Zariadenie inteligentnej domácnosti sú inteligentné, no zároveň aj úsporné.

Úsporné osvetlenie

Modrené LED osvetlenie, či už je smart alebo nie, je výrazne úspornejšie ako klasické žiarovky. To nie je všetko. Svietiť takéto žiarovky dokážu absolútne rovnako, rozdiel v schopnosti osvetliť miestnosť jednoducho nepoznáte.

Nevýhodou síce môže byť vyššia nákupná cena, no na druhú stranu, ušetríte tým, že ho nebudete kupovať tak často. Ich životnosť je totiž podstatne dlhšia. V priemere 30 tisíc hodín.

Shelly ziarovka

Najväčšia výhoda smart osvetlenia sa samozrejme spája s možnosťou regulácie výkonu alebo farebného odtieňa. To všetko z pohodlia gauča, len so smartfónom v ruke. Prípadne aj hlasom, napríklad prostredníctvom Google Asistenta.

Funkcie navyše

Trh so smart osvetlením je naozaj obrovský. Odporúčame zvoliť napríklad osvetlenie Philips Hue. V tomto prípade je potrebné počítať s vyššou začiatočnou investíciou, keďže je potrebné zakúpiť aj riadiacu jednotku. Skvelú alternatívu vidíme napríklad v smart žiarovke od Shelly. Tú stačí len pripojiť k Wi-Fi a stiahnuť aplikáciu do smartfónu. Kúpiť si ju môžete napríklad aj v našom eshope.

Smart žiarovku od Shelly sme mali možnosť otestovať. Do pozornosti dávame článok Shelly Smart Home: Cenovo dostupné zariadenia, ktorým stačí len Wi-Fi pripojenie.

Ďalšou výhodou smart osvetlenia je, že sa už nemusíte obávať či ste doma zhasli. Jednoducho si to overíte cez váš smartfón. Ak ste naozaj zabudli, tak pomocou smartfónu zhasnete. Je to naozaj jednoduché a opäť šetríte peniaze.

Pomôže aj inteligentná zástrčka

Smart zástrčka sa môže hodiť vo viacerých smeroch. Už len mať možnosť na diaľku zapnúť alebo vypnúť prívod elektriky je veľmi pohodlné. Takéto zástrčky, hlavne tie kvalitnejšie, toho dokážu oveľa viac. Jednou z dôležitých funkcií je aj meranie príkonu.

Zástrčky odmerajú aktuálnu spotrebu elektrickej energie, zobraziť si môžete napríklad týždennú či mesačnú spotrebu. K dispozícii sú rôzne grafy a porovnávače, pomocou ktorých máte o svojej spotrebe vždy aktuálny prehľad a žiadna faktúra vás už neprekvapí.

Shelly zastrcka

Do pozornosti dávame smart zástrčku Shelly. Tú stačí len pripojiť na domácu Wi-Fi sieť, stiahnuť aplikáciu a ovládať. Samozrejme aj hlasom. Aj túto zástrčku si môžete spolu s ostatnými zaujímavými smart zariadeniami zakúpiť v našom eshope.

Ďalšou skvelou vlastnosťou smart zariadení (nielen zástrčiek) je automatizácia. Stačí si nastaviť, že keď odídete z domu, automaticky sa vypne svetlo a zastaví prísun energie cez smart zástrčku. Nemusíte sa absolútne o nič starať. Opäť šetríte energiu a nemusíte si to ani uvedomiť. A už vôbec na to nemusíte myslieť.

Náš tip
Homey 2.0: Správny základ pre správnu smart domácnosť

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+