MojAndroid

Spoločnosť Samsung pre svoje smartfóny poskytuje viacero vlastných aplikácií, ktoré sú často alternatívou Google aplikácií. Jednou z nich je aj Samsung Peňaženka (Samsung Wallet), ktorá je alternatívou Google Peňaženky. Jej podpora pre niektoré staršie Galaxy smartfóny však podľa portálu SamMobile končí.

Samsung Peňaženku poznáte aj ako Samsung Pay

Aplikácia sa pôvodne nazývala Samsung Pay a bola alternatívou ku bezkontaktným platbám Google Pay, ktorých aplikácia sa pred časom premenovala na Google Peňaženku. Po vzore Googlu Samsung preto minulý rok zlúčil aplikácie Samsung Pay a Samsung Pass do jednej aplikácie s názvom Samsung Wallet.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Samsung Peňaženku podporuje aj novinka Samsung Galaxy S24 Ultra

Samsung Peňaženka umožňuje používateľom pridávať do aplikácie svoje kreditné a debetné karty a uskutočňovať bezkontaktné platby prostredníctvom rozhrania MST alebo NFC. Aplikácia tiež umožňuje ľuďom pridať svoje vernostné/členské karty, lístky na autobus/letenku/vlak, darčekové karty, digitálne kľúče a vládou schválené preukazy totožnosti.

Podpora končí aj pre série Galaxy S8 a Note 8

Spoločnosť Samsung však teraz začala posielať používateľom starších smartfónov Galaxy v niektorých krajinách oznámenia o ukončení jej podpory. V oznámení sa uvádza, že služba Samsung Wallet nebude od 15. marca 2024 fungovať na smartfónoch Galaxy so systémom Android 9.0 (alebo staršími verziami systému Android).

Samsung Peňaženka
Ukončenie podpory pre Samsung Peňaženku | Zdroj: SamMobile.com

Zmena sa dotkne aj používateľov, ktorí majú smartfóny vlajkovej série Galaxy S8, Galaxy Note 8 a staršie modely. Séria Galaxy S8 a Galaxy Note 8 totiž nie je kompatibilná s Androidom 10. Séria Galaxy S9 a Galaxy Note 9 však dostala Android 10 ako svoju poslednú verziu Androidu, takže sa majitelia týchto modelov zatiaľ nemusia báť ukončenia podpory.

Náš tip
Android: Ako ochrániť zariadenia svojich detí pred nežiadúcim obsahom?
24.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+