MojAndroid

Podľa informácií z portálu SamMobile, ktorý sa odvoláva na Canalys, Samsung v treťom štvrťroku 2023 opäť dominoval na trhu so smartfónmi. Podarilo sa mu predať spomedzi všetkých výrobcov najviac kusov telefónov o celkovom počte 57,2 milióna jednotiek, čo predstavuje podiel 20 %. Ako to vyzerá s konkurenciou?

Samsung a Apple vedú vďaka predstaveniu významných noviniek

Za juhokórejským gigantom je na druhej priečke Apple s podielom 17 %. Nasleduje Xiaomi (14 %) a firma OPPO (9 %). Ostatným značkám patrí 41-percentný podiel. Oproti rovnakému obdobiu z minulého roka je však na tom Samsung o 2 % horšie, Apple o 1 % a OPPO taktiež o 1 %. Podiel predajov spoločnosti Xiaomi ostal nezmenený.

predaje smartfóny graf
Zdroj: SamMobile.com

Samsung ostáva na špičke tretieho štvrťroku najmä vďaka pravidelnému vydávaniu nových skladacích modelov práve v tomto období. Dočkali sme sa smartfónov Samsung Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. Apple predal úctyhodných 50 miliónov smartfónov. V septembri totiž predstavil najnovšiu sériu iPhone 15 s nasadením tak dlho očakávaného USB-C konektora.

predaje smartfóny graf
Zdroj: Canalys.com

Novinky, ktoré budú predstavené začiatkom budúceho roka, by mali opäť zavaliť trh množstvom nových smartfónov a predaje oproti aktuálnemu obdobiu (Q4 2023) značne narastú. Posledný štvrťrok bude trochu menej zaujímavým, avšak po skončení roka bude pravdepodobne možné očakávať veľmi plodné obdobie.

Náš tip
Akú verziu Androidu máte vy? Toto sú aktuálne tie najrozšírenejšie

1.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+