MojAndroid

Aj keď by sa to mohlo na tak veľký trh ako je Čína zdať prekvapivé, minulý rok prvýkrát v tejto krajine klesli medziročne predaje smartfónov. Čína je pritom najväčším dodávateľom smartfónov na svete.  Podľa analýzy firmy Canalys klesli predaje oproti roku 2016 o 4 percentá na 459 miliónov smartfónov. Najväčší podiel má na tom posledný štvrťrok, kedy oproti poslednému štvrťroku roku 2016 bolo dodaných o 14 percent menej smartfónov. Teda menej ako 113 miliónov kusov.

Náš tip
V Q1 2017 sa opäť predalo viac smartfónov. Samsung a Apple dobiehajú Číňaňia

Čínsky výrobca Huawei pritom vo svojej domovskej krajine zaznamenal najlepší posledný štvrťrok v histórii, keď dodal 24 miliónov smartfónov z celkovo 90 miliónov za celý rok. Vďačí tomu aj svojej značke Honor a hlavne modelu Huawei Mate 10 Pro. Naopak konkurencia Oppo a Vivo zaznamenala pokles o 16, respektíve 7 percent. Oppo dodalo 19 miliónov kusov a Vivo 17 miliónov. Jedná sa samozrejme o posledný štvrťrok. Za celý rok obe firmy svoje predaje zdvojnásobili, čo ich katapultovalo na druhé a tretie miesto. Apple prevzal štvrté miesto po Xiaomi, ktorý odsunulo na piate miesto s 13 miliónmi dodanými kusmi.

Zdroj: ndtv

30.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+