MojAndroid

Len v prvom štvrťroku tohto roka sa vo svete predalo 380 miliónov smartfónov, čo oproti minulému roku predstavuje nárast na úrovni 9%. Potvrdzuje to aktuálny prieskum spoločnosti Gartner.

Aktuálne čísla potvrdzujú dominanciu spoločnosti Samsung a Apple, ktoré si dlhodobo držia prvú a druhú priečku. Obidve spoločnosti však oproti minulým rokom zaznamenali pokles, najväčší prepad má však na svojom konte Samsung. Ten predal o viac ako 2 milióny smartfónov menej. Môže za to zrejme minuloročne fiasko s Galaxy Note 7, ako aj vyčkávanie na dnes už dostupnú vlajkovú loď Samsung Galaxy S8.

Zaujímavé je ale sledovať súboj medzi čínskymi spoločnosťami Huawei, Oppo a ViVo. Tie sa počtom predaných zariadení aktuálne radia do TOP 5 najväčších výrobcov na svete. S náskokom niekoľkých miliónov má ale predsa len navrch Huawei, ktorému sa dobre darí aj na zahraničných trhoch. Najväčší medziročný nárast ale zaznamenal Oppo, ktorého trhový podiel sa zo 4,6% zvýšil na 8,1%.

Bez prekvapenia, trhu aj naďalej s výrazným náskokom dominuje operačný systém Android. Ten si ukrojil až 86,1% trhového podielu. 13,7% patrí druhému najpopulárnejšiemu systému iOS od Apple.

Ďalší vývoj trhového zastúpenia jednotlivých spoločností sa bude v aktuálnom kvartáli určite ešte meniť. Ako sme už spomínali, Samsung začal predávať Galaxy S8 a naplno sa rozbehli aj predaje vlajkových lodí spoločnosti Huawei.

Zdroj: gsmarena

 

 

24.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+