MojAndroid

Opäť zažívame poriadne teplé leto. A nielen my na Slovensku, celá Európa je sužovaná nadpriemernými teplotami, v niektorých krajinách dokonca padajú teplotné rekordy. Keďže máme smartfóny stále pri sebe, pomocou nich dokážeme zistiť napríklad, aké bude počasie, kde bude pršať a dokonca vám dokážu pripomenúť aj to, kedy sa máte napiť.

Nezabúdajte na pitný režim

A práve pitný režim je dôležitý. Pri takýchto vysokých teplotách ešte o to viac. V obchode Google Play existuje viacero aplikácií, ktoré vám pripomenú, že sa máte napiť. V dnešnom uponáhľanom svete si ani neuvedomíte, že na pitný režim zabúdate. Potom vás bolí hlava a podobne.

Verzia: 1.3.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.6
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: Zdarma

Tieto aplikácie obsahujú množstvo užitočných nastavení. Viete si vybrať objem pohára, ktorý používate. Zvoliť si môžete aj objem vody, ktorú plánujete denne vypiť a nechýba ani možnosť nastavenia pravidelnosti opakovaní pitia. Aplikácie vás upozornia notifikáciou a nechýbajú ani šikovné widgety.

Keď chcete vedieť, aké bude počasie

Pravdepodobne každý z vás má vo svojom smartfóne nainštalovanú nejakú appku s počasím. Avšak možno neviete o lepších alternatívach, ktoré vám možno budú vyhovovať viac. Výbornou možnosťou je už predinštalovaný widget priamo od Googlu, ktorého názov je “At a Glance”. Nachádza sa medzi predinštalovanými widgetmi a veľmi dobre ho poznáte napríklad zo smartfónov od Google.

Widget je veľmi jednoduchý, zobrazuje len aktuálnu teplotu a čas. Po jeho rozkliknutí zase uvidíte kompletnú predpoveď v peknom Material Design štýle.

V poslednom čase je veľmi obľúbenou aplikáciou aj Windy. Obsahuje kompletnú predpoveď počasia a navyše všetko si pozriete na mape. Vidíte, kadiaľ prúdi vietor, aká je jeho rýchlosť, nechýba tu ani teplota a podobne.

Verzia: 5.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.4.2
Aktuálna cena: Zdarma

Pokiaľ potrebujete mať vo svojom smartfóne vždy aktuálny radar, určite odporúčame siahnuť po aplikácii s názvom SHMUapp. Jej názov síce napovedá, že ide o oficiálnu SHMÚ aplikáciu, no nie je to pravda. To ale vôbec nevadí. Obsahuje naozaj kvalitné radarové informácie a nechýba ani widget. Okrem toho tu tiež nájdete kompletnú textovú predpoveď počasia s informáciami o aktuálnom počasí.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Kvalitných aplikácií na predpoveď počasia je, samozrejme, oveľa viac, venovali sme sa im napríklad aj v týchto článkoch. Každý si určite vyberie tú svoju:

Plávanie ako ideálny spôsob schladenia

K smartfónom si môžete kúpiť rôzne smart náramky či hodinky. Väčšina z nich disponuje vodeodolnosťou a niektoré sú prispôsobené aj na plávanie. To vás môže hnať dopredu, pretože preplávanú vzdialenosť vám tieto zariadenia odmerajú.

Plávaním spojíte príjemné s užitočným. Schladíte sa, zašportujete si a smart príslušenstvo vám to ešte aj zaznamená. Len pri tom nezabúdajte na pitný režim.

Neverte všetkému

Vývojári sú šikovní a dokážu vyťažiť z nevedomosti ľudí. V Google Play existuje viacero aplikácií, ktoré sa tvária ako prenosný ventilátor a podobné zariadenia. Každý priemerne inteligentný človek asi pochopí, že to je blbosť.

Verzia: 2.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.6
Aktuálna cena: Zdarma

Na rôznych stránkach však viete kúpiť prenosné ventilátory, ktoré stačí zapojiť do konektora v smartfóne či počítači a fungujú. Len si musíte uvedomiť, že ich výkon nie je nijako zázračný a tiež že okolitý vzduch ochladiť nedokážu. Len ho rozprúdia.

Informácie získate aj zo smart zariadení

Smart domácnosť je už v dnešnej dobe bežnou praxou. Jednou zo základných zložiek sú aj teplomery, ktoré sa pohybujú v cenách od niekoľkých stoviek eur až po tie najlacnejšie za pár eur. Vďaka nim máte vo svojom smartfóne vždy aktuálne informácie o teplotách v rôznych miestnostiach, o vlhkosti vzduchu a podobne. Nechýbajú tiež základné informácie o tom, čo robiť, ak je v miestnosti príliš teplo, prípadne sucho.

xiaomi teplomer

Máte ešte nejaké zaujímavé nápady na to, ako si v horúčavách pomôcť smartfónom? Neváhajte a podeľte sa o ne s nami v komentároch.

26.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+