MojAndroid

Už je to tu. Teploty sú také poriadne letné, k tridsiatke sa šplhajú pravidelne a dokonca ju aj prekračujú. Na slnku je to ešte oveľa horšie. S týmito aplikáciami budete mať vždy prehľad o tom, čo sa okolo vás, ale aj na svete deje. Budete vedieť, aké počasie vás čaká, kde momentálne  prší, prípadne kde sa blýska.

Weather Pro – Všeobecný prehľad

Dlhoročná kvalita. Obsahuje presnú predpoveď počasia, aktuálne počasie a výborný graf, z ktorého  sa dozviete všetko podstatné. Prednedávnom dostala vytúžený redizajn. Teraz nielenže ponúka výbornú a spoľahlivú predpoveď, ale má aj nový dizajn. Jediný háčik je ten, že nie je zdarma. Avšak tých pár eur určite prežijete.

Verzia: 4.8.8.2
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 4.8.8.2
Aktuálna cena: 2,99 €

Blitzortung – Keď chcete vedieť, kde sa blýska

Skvelá aplikácia pre tých, ktorí majú radi búrky. Môžete si v nej  dokonca nastaviť vzdialenosť, v ktorej keď udrie blesk, aplikácia vás automaticky informuje. S ňou máte vždy aktuálny prehľad a blesky vidíte prakticky naživo, oneskorenie je v rádoch pár sekúnd.

V prípade, že by ste nechceli inštalovať aplikáciu, stačí v internetovom prehliadači prejsť na www.blitzortung.org a používateľská skúsenosť je veľmi podobná. Až na to, že si neviete nastaviť upozornenie.

Verzia: 1.5.20
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.20
Aktuálna cena: Zdarma

SHMUapp – Keď chcete mať najlepší radar

Pre používateľov, ktorí sa nachádzajú na území Slovenska jednoznačne odporúčame túto aplikáciu. Ide o klasickú appku s počasím, avšak vyznačuje sa skvelým radarom. Monitorovať tak môžete celé Slovensko a vždy viete, kde prší, prípadne kam zrážky smerujú. Nám to viackrát zachránilo “život”. Inrormácie sú aktualizované raz za 10 minút.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ventusky – Aktuálne počasie na celom svete pekne na mape

Ďalšia skvelá appka, tentokrát od českých vývojárov. Na mape, ktorú môžete ľubovoľne približovať alebo oddiaľovať, vidíte aktuálnu teplotu v miestach, kam sa pozeráte. Navyše, teplotné rozdiely sú prehľadne vymedzené rozličnou farbou. Ihneď sa tak môžete pozrieť, že kde na Zemi je najchladnejšie alebo najteplejšie. Okrem samotnej teploty tu v podobnom štýle nájdete aj radar či zrážky.

Verzia: 4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.2
Aktuálna cena: Zdarma

Samozrejme, toto nie sú jediné kvalitné aplikácie, v obchode Google Play ich je oveľa viac. Ak máte aj vy nejaké zaujímavé tipy na podobné aplikácie, ktoré používate vy, neváhajte sa s nami o ne podeliť.

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie
Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy čitateľov
27.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+