MojAndroid

Babie leto je už za nami, prišla jeseň, teploty klesajú. Nielen v lete, ale aj v zime sa hodí mať pri sebe kvalitnú aplikáciu, ktorá vám vie podať presné a rýchle informácie o počasí na mieste, kde sa nachádzate, prípadne na mieste, kam sa chystáte. Prinášame vám redakčný výber najlepších aplikácií na počasie, ktoré môžete v Obchode Play stiahnuť.

Ktorá aplikácia ponúka najlepšie či najpresnejšie počasie?

Niekto v obchode Google Play hľadá aplikáciu, ktorá ponúkne najpresnejšie počasie, iný zase hľadá pekný dizajn či widgety. Častokrát ľudia vyhľadávajú aj appky, v ktorých sa nachádza model Aladin.

Niektoré dokonca poskytujú informácie v kontexte počasie a zdravie. Aktuálne počasie zaujíma nás všetkých. Či už počasie na celom Slovensku alebo v Bratislave, Košiciach či Nitre. Obchod Google Play ponúka množstvo kvalitných aplikácií do mobilu, pomocou ktorých zistíte počasie zadarmo.

Weather Pro

Jedná sa o jednu z najlepších aplikácií na počasie. Poskytuje aktuálny prehľad, predpoveď na najbližšie dni a omnoho viac. Stiahnuť ju môžete vo free verzii, no odporúčame radšej siahnuť po tej platenej. S používateľským rozhraním aplikácie sa ihneď skamarátite. Všetko je pekne prehľadné a presne tam, kde by malo byť. Jednoduchými informáciami o počasí to však nekončí. Obľúbených miest si môžete pridať niekoľko, jednoducho medzi nimi následne listujete. To, prečo je aplikácia špeciálna, sú grafy, ktoré obsahuje. Jedným kliknutím na príslušnú ikonku sa dostanete priamo do prehľadného grafu, v ktorom vidíte vývoj počasia na nasledujúce dni, pravdepodobnosť zrážok, dĺžku slnečného svitu v jednotlivé dni, intenzitu vetra, tlak či vlhkosť. Na tieto informácie sa môžete určite spoľahnúť. Výhodou sú aj celkom podarené widgety. Môžete si vybrať z množstva základných zobrazení, pričom je tu aj jeden felxibilný, ktorý si na domovskú obrazovku natiahnete presne podľa svojho gusta.

Verzia: 4.8.8.2
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 4.8.8.2
Aktuálna cena: 2,99 €

SHMUapp

Táto aplikácia je pravdepodobnejšie najspoľahlivejším zdrojom radaru pre Slovensko. Ak to vonku vyzerá na dážď a neviete či sa oplatí ísť von, s touto aplikáciou to veľmi jednoducho zistíte. Aplikácia samozrejme obsahuje aj aktuálne informácie o počasí v jednotlivých mestách na Slovensku, rovnako ako aj textovú predpoveď na nasledujúce dni. Ak je pre územie, kde sa práve nachádzate vydaná výstraha, dostanete na ňu upozornenie. Príjemným bonusom sú aj widgety, ktoré si môžete pridať na domovskú obrazovku. Widget môže obsahovať aktuálne informácie o počasí, zaujímavou možnosťou je aj widget s radarom, ktorého veľkosť si jednoducho upravíte podľa seba. O aktuálnej polohe zrážok tak budete mať prehľad neustále a počasie vás už nezaskočí.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Today Weather

Today Weather je minimalistická predpoveď počasia a ponúka výhodu v detailoch informácií, dizajne a dokonca aj v preklade do slovenčiny. V aplikácii nájdete množstvo informácií, ako napríklad dlhodobú predpoveď, rýchlosť vetra, tlak vzduchu… Všetko je tu v rámci jednej domácej obrazovky. Ak si však chcete predpoveď počasia pozrieť aj v iných mestách, prípadne chcete mať stále informácie aj o iných častiach sveta, dá sa tak spraviť pomocou pridania ďalších lokalít. Nájdete ich v bočnom menu.V platenej verzii aplikácie si môžete zmeniť aj ikony počasia. Informácie pritom môže aplikácia “ťahať” z rôznych zdrojov (Weather.com, Accuweather.com,…). Appka sa dá využívať aj bez toho, že zaplatíte, no domácu obrazovku vám bude mierne znepríjemňovať reklama.

Verzia: 1.2.6-9.160218
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.6-9.160218
Aktuálna cena: Zdarma

Windy

Jedná sa o jednu z najlepšie hodnotených aplikácií na počasie. Ako už z názvu môžete tušiť, získate s ňou kompletný prehľad o tom, akým smerom a akou rýchlosťou sa pohybuje vietor. Náhľad je veľmi pekný, priamo na mape. Rovnako však vidíte aj aktuálnu teplotu a iné informácie o počasí. Nechýba predpoveď, história počasia, ale aj také zaujímavosti, ako napríklad mapa hurikánov či námorné mapy.

Verzia: 5.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.4.2
Aktuálna cena: Zdarma

WeatherBug

Táto aplikácia je zárukou kvalitnej a presnej predpovede počasia. Množstvo iných aplikácií odoberá dáta práve z nej. Tešiť sa môžete na meteorologické výstrahy v reálnom čase, búrkové predpovede a omnoho viac. Výhodou je aj celkom jednoduché používateľské rozhranie a už samozrejmosťou aj možnosť pridať widget na domovskú obrazovku. Aplikácia je už v Obchode Play poriadne dlhú dobu a vývojár sa o jej aktualizácie príkladne stará. Nechýba animovaná mapa a databáza viac ako 2,6 milióna miest po celom svete.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ventusky

Základom tejto aplikácia je veľmi pekná mapa, ktorá ukazuje vývoj počasia v širšom okolí. Máte prehľad o tom, odkiaľ prídu zrážky, prípadne akým smerom bude fúkať vietor. Zobraziť si môžete nechať teplotu v rôznych výškach nad zemou, rovnako aj smer vetra či zrážky. Na spodnej strane sa nachádza časová lišta, ktorej posúvaním automaticky dostávate predpoveď na konkrétny deň a čas, ktorý si sami vyberiete. Výhodou je, že aplikácia je zdarma a na dlani máte prakticky celý svet. Počasie v jednotlivých lokalitách si tak môžete prezerať jednoduchým posunom prsta po mape.

Verzia: 4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.2
Aktuálna cena: Zdarma

Máte aj vy tip na nejaké kvalitné aplikácie, ktoré vám dávajú komplexný prehľad o počasí a používate ich denno-denne? Ak áno, napíšte nám svoje tipy. Potešíme sa každému dobrému návrhu.

22.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+