MojAndroid

Alcatel OneTouch uviedol v Las Vegas nové smartfóny nižšej cenovej kategórie rady Pixi 3. Reč je o telefónoch s uhlopriečkami 3,5 – 5 palcov, ktoré ponúkajú 3G, alebo aj 4G konektivitu. Čo má byť však ich hlavným trhákom je fakt, že používateľ si môže sám vybrať z troch operačných systémov – Android, Firefox OS či Windows Phone. Podľa The Verge však voľba OS nefunguje tak, že by používateľ mohol medzi nimi voľne prepínať. Ide skôr o možnosť pre operátorov, aby mali možnosť dopĺňať také OS, o ktoré je v ich ponuke vyšší záujem.

Alcatel_Pixi3

Modely sú v 3 a pol a 4-palcovej verzii vybavené dvojjadrom s taktom 1 GHz a pri 4 a pol a 5 palcoch sú tu i štvorjadrové verzie s taktom 1,1 GHz (4,5 palca) a 1,3 GHz pri 3G (5 palcov). Rozlíšenie displeja je pomerne úsporné – pri 3,5 palcoch je to 320 x 480, v 4-palcovej verzii sa stretneme s 800 x 480 a zvyšné dve väčšie verzie majú 854 x 480. Okrem najmenšej verzie Pixi 3 sú väčšie modely dostupné aj s rýchlym 4G pripojením. Pixi 3 umožní dokonca aj nastaviť si špeciálny režim pre hostí, ktorý má ochrániť ich súkromie v niektorých aplikáciách alebo v galérii fotografií a videí. Zariadenia disponujú aj duálnou SIMkartou.

Zdroj: tlačová správa, foto: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+