MojAndroid

Starý smartfón nemusí patriť výhradne do elektronického odpadu, práve naopak, môže vám stále výborne poslúžiť. Jedným z mnohých využití je napríklad aj jeho použitie v úlohe bezpečnostnej kamery. Každý smartfón je vybavený kamerou a bezdrôtovým, či mobilným pripojením cez WiFi alebo 3G sieť. Nie je preto žiadny problém, aby mobil dokázal posielať potrebné dáta práve do cloudu alebo do lokálnej siete. Stačí na to vhodný softvérový nástroj. V tomto prípade aplikácia IP Webcam.

Pomocou aplikácie, ktorá je v obchode Play dostupná zadarmo, sa váš smartfón razom premení na bezdrôtovú bezpečnostnú kameru. Pomocou nej môžete napríklad dohliadať na vašich domácich miláčikov, na vchodové dvere alebo miestnosť kde sa hrajú vaše deti. Využití je naozaj veľa. Nastavenie je pritom veľmi jednoduché a mal by ho zvládnuť aj začiatočník.

Screenshot_2016-02-09-13-53-47

IP Webcam ponúka dve možnosti streamovania videa. Prvou je lokalný streaming, ktorý si môžete pozrieť a ovládať prostredníctvom internetového prehliadača na adrese, ktorú vám ponúkne aplikácia. V prostredí webovej aplikácie môžete ovládať kameru, jej zaostrenie, LED blesk, Zoom, expozíciu a kvalitu streamu. Sledovať môžete aj ďalšie údaje zo senzorov smartfónu.

IP_Webcam Ivideon_cloud_Video_Surveillance

Okrem možnosti lokálneho streamovania sa naskytuje možnosť sledovať video aj na diaľku prostredníctvom služby ivideon. Na stránke www.ivideon.com sa prihlásite so svojim kontom (vytvoríte zadarmo aj priamo v aplikácii) a následne môžete sledovať to, čo sa deje pred kamerou. Video má samozrejme asi 2-3 sekundové oneskorenie, čo však v prípade bezpečnostnej kamery až tak neprekáža. Výhodné je tiež možnosť využiť detekciu pohybu alebo zvuku, ktorý spustí nahrávanie videa do lokálneho úložiska zariadenia. K dispozícii sú aj ďalšie nastavenia, ako rozlíšenie videa, kvalita zvuku, orientácia videa, efekty a tiež manažment spotreby energie, či možnosť zvoliť si komponenty, ktoré sa zobrazia v používateľskom prostredí kamery na smartfóne.

IP Webcam disponuje aj prémiovými funkciami, ktoré získate po zakúpení PRO verzie. Tá prináša napríklad integráciu s Taskerom, či úplne odstránenie watermarku z videa.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

9.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+