MojAndroid

V posledných týždňoch sme na stránke prinášali prehľad inteligentných a online funkcií poisťovní pôsobiacich na Slovensku a vy ste hlasovali v ankete Smart Poisťovňa 2022.  Vďaka tomu ste nám pomohli vybrať a ohodnotiť tie najlepšie poisťovne. Teraz už poznáme víťazov v jednotlivých kategóriách a zároveň šťastného výhercu smartfónu podľa vlastného výberu v cene do 400 eur.

Ako prebiehalo hlasovanie

Podobne ako minulý rok, aj tentokrát sme do úvahy brali päť najhlavnejších faktorov – optimalizáciu stránok poisťovní pre mobilné zariadenia, možnosti poistenia a vybavenia poistnej udalosti online, služby online klientskej zóny, služby sociálnych sietí ako náhrady call centier a možnosti jednotlivých mobilných aplikácií.

Tento rok sme vyhodnocovali výsledky v piatich kategóriách – Zdravotná Smart Poisťovňa 2022, Komerčná Smart Poisťovňa 2022, Mobilná aplikácia zdravotnej poisťovne 2022, Mobilná aplikácia komerčnej poisťovne 2022 a Cena sympatie Smart Poisťovňa 2022. Anketa trvala od 29. augusta do 31.októbra 2022.

Smart Poisťovňa 2022: Umiestnenia v jednotlivých kategóriách

 

Kategória Zdravotná Poisťovňa 2022

 1. miesto – Dôvera
 2. miesto – VšZP
 3. miesto – Union ZP

V tejto kategórii v porovnaní s minulým rokom nenastali žiadne zmeny v umiestneniach. Prvenstvo opäť obhájila Dôvera, druhé miesto patrí VšZP a tretia je Union ZP.

Kategória Komerčná Smart Poisťovňa 2022

 1. miesto – Kooperativa
 2. miesto – Uniqa
 3. miesto – Generali

Kategória Komerčná Smart Poisťovňa 2022 sa stala korisťou Kooperativy, ktorá v porovnaní s minulým rokom výrazne zabrala. V roku 2021 nefigurovala ani v prvej trojke, teraz berie rovno prvé miesto. Minuloročný víťaz, Uniqa, spadla na druhé miesto. Tretie miesto obhájila Generali.

Odovzdávanie cien pre Kooperativa | Zdroj: Miroslav Schwamberg

 

Keďže sme web o Androide, sú pre nás dôležité aj mobilné aplikácie, s ktorými je život jednoduchší. V tejto kategórii sme hodnotili možnosti aplikácií konkrétnych poisťovní. Čím má aplikácia funkcií viac, tým viac bodov získala.

Kategória Mobilná aplikácia zdravotnej poisťovne 2022

 1. miesto – Dôvera

V tejto kategórii pravidelne vyhráva Dôvera a nie je tomu inak ani v aktuálnom roku. Najlepšiu mobilnú aplikáciu má teda Dôvera.

Odovzdávanie ceny pre Dôvera | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Kategória Mobilná aplikácia komerčnej poisťovne 2022

 1. miesto – Kooperativa

Ďalšia zmena na prvom mieste. Zatiaľ čo v roku 2021 túto kategóriu ovládla Union poisťovňa, tohtoročné prvenstvo patrí Kooperative.

Kooperativa získala dve víťazstvá | Zdroj: Miroslav Schwamberg

 

Kategória Cena sympatie Smart Poisťovňa 2022

 1. miesto – VšZP

Dôvera a VšZP si pravidelne rozdeľujú prvenstvo v tejto kategórii. Tento rok zvíťazila VšZP, minulý rok do bola Dôvera a predtým opäť VšZP.

Odovzdávanie ceny pre VšZP | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ide o kategóriu, ktorá je založená výlučne na hlasoch všetkých, ktorí sa zapojili do súťaže. Výsledky sú vyhodnocované na základe odpovedí súťažiacich na dve otázky:

 • Ktorá poisťovňa podľa vás ponúka najlepšie online funkcie do vrecka?
 • Mobilná aplikácia ktorej poisťovne je podľa vás najlepšia?

Výherca súťaže o smartfón podľa vlastného výberu v cene do 400 eur

Nezabudli sme ani na výhru. Všetci tí, ktorí sa zapojili do hlasovania a riadne vyplnili svoje kontaktné údaje, boli automaticky zaradení do žrebovania o smartfón podľa vlastného výberu v hodnote do 400 eur. Zaregistrovaných bolo celkovo 4 638 platných hlasov.

Výherkyňou sa stáva Marcela Gumanová. Výherkyni srdečne blahoželáme a v dohľadnej dobe ho budeme kontaktovať. Ak ste nevyhrali, nezúfajte – na našom webe nájdete pravidelne množstvo podobných ankiet, v ktorých sa súťaží o hodnotné ceny. Momentálne prebieha anketa NAY Android Roka 2022, v ktorej hráme o množstvo hodnotných cien. Nabudúce tak môžete byť šťastným výhercom práve vy!

21.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+