MojAndroid

Smart Poisťovňa 2021 je už šiestym ročníkom úspešnej ankety, kde vy, naši čitatelia, hlasujete za najatraktívnejšiu poisťovňu do vrecka na Slovensku. Samozrejme, pri hlasovaní sa sústredíme najmä na to, aké online funkcie ponúkajú jednotlivé poisťovne a ako ste s nimi spokojní.

Anketa je v plnom prúde. Hlasujete v nej za poisťovňu s najlepšími mobilnými funkciami, pričom vyhrať smartfón podľa vlastného výberu v hodnote 400 eur. Aby ste sa mohli lepšie rozhodnúť, za ktorú poisťovňu hlasovať, pripravili sme si pre vás stručné porovnanie jednotlivých poisťovní na našom trhu.

Dnes sa pozrieme na to, či a ako poisťovne využívajú mobilné aplikácie.

Dostupnosť a základné funkcie

Mobilnú aplikáciu zatiaľ na našom trhu veľa poisťovní neponúka. Svetlou výnimkou sú zdravotné poisťovne, ktoré majú aplikáciu všetky. Ako pre Android, tak aj iOS. Ako obyčajne, aj tu platí, že sa líšia jednotlivými funkciami. My sme medzi tie základné zvolili správu účtu, platieb a osobných údajov a možnosť uzatvorenia poistenia.

Android iOS Správa účtu a platieb Správa osobných údajov Možnosť uzatvorenia poistenia
VšZP VšZP VšZP
Dôvera Dôvera Dôvera
Union Union zdravotná poisťovňa Union zdravotná poisťovňa
Allianz
Cardif poisťovňa Slovensko
Colonnade Insurance
ČSOB Poisťovňa ČSOB Fotoobhliadky ČSOB Fotoobhliadky
Európska cestovná poisťovňa
Generali
Genertel poisťovňa
Groupama poisťovňa
Komunálna poisťovňa
Kooperativa Kooperativa Help Kooperativa Help
MetLife Europe
NN životné poistenie
NOVIS poisťovňa
Poisťovňa Slovenskej sporiteľne
Poštová poisťovňa
UNIQA poisťovňa UNIQA obhliadky UNIQA obhliadky
UNION poisťovňa Union mobilná aplikácia Union cestové SMS poistenie Union mobilná aplikácia Union cestové SMS poistenie
Wüstenrot poisťovňa Obhliadky Obhliadky

V rámci zdravotných poisťovní má najprepracovanejšiu aplikáciu Dôvera. Čo sa týka komerčných poisťovní, vlastnú aplikáciu nemá ani polovica z nich. Pokiaľ je však aplikácia dostupná, platí, že je k dispozícii pre iOS aj Android. Na trhu nemáme poisťovňu, ktorá by ponúkala aplikáciu len pre jednu platformu.

Vybavenie poistnej udalosti a funkcie navyše

Všetky nami testované aplikácie ponúkajú minimálne zoznam dôležitých kontaktov. Poistnú udalosť si ale vybavíte cez aplikáciu iba v dvoch poisťovniach. Dôležitou súčasťou sú aj extra funkcie, vďaka ktorým sa aplikácie od seba odlišujú. Každá poisťovňa využíva svoju aplikáciu na iný balíček funkcií, no vo všetkých prípadoch platí, že ide o praktické pomôcky pre zákazníkov, ktoré môžu využívať v pohodlí svojho smartfónu.

Nahlásenie poistnej udalosti Sledovanie stavu poistnej udalosti Dôležité kontakty Navyše ponúka
VšZP Základné zdravotné údaje potrebné v prípade poskytnutia prvej pomoci Podrobnosti o poskytnutých výkonoch u vášho lekára Vaše lieky a ich interakcie Možnosť podať reklamáciu na zdravotnú starostlivosť Preukaz poistenca v mobile Moji lekári a prevencia Recept v mobile a opakovaný recept Možnosť vyhľadania lekára, lekárne, pohotovosti, alebo pobočky Možnosť ohodnotiť návštevu u lekára Produkt Peňaženka zdravia na čerpanie benefitov Bezpečné prihlásenie do ePobočky (www.epobocka.com) pomocou mobilnej aplikácie VšZP a.s. Možnosť úhrady poistného Pripomienky formou push notifikačných správ Pridanie dieťaťa
Dôvera Elektronická zdravotná karta + el. zdrav. karta detí Prehľad liekov Elektronický preukaz poistenca + európsky preukaz Možnosť podať reklamáciu na zdravotnú starostlivosť Recept v mobile 24h lekár na telefóne Platba poistného priamo v aplikácii Vyhľadávanie a navigácia k lekárňam, pohotovostiam, odberným miestam a pobočkám poisťovne Notifikácie a pripomienky k preventívnym prehliadkam, liekom a hospitalizáciám SOS kartička prvej pomoci (krvná skupina, alergie, lieky) zistiť diagnózu pomocou samodiagnostiky digitálny covid preukaz EÚ možnosť podať žiadosť o benefit Zdravé zuby možnosť preplatiť si doplatky za lieky Pridanie dieťaťa
Union Vyhľadávanie lekárov, lekární, pohotovostí a pobočiek Elektronický preukaz poistenca + európsky preukaz Recept v mobile Výhody Prehľad osobných a zdravotných informácií. Tiesňové kontakty ICE a SOS Dentálny benefit Pridanie dieťaťa Digitálny COVID preukaz EÚ (Covid Pass) Zoznam receptov, vyšetrení Komerčné poistenie Recepty Zmena korešpondenčnej adresy
Allianz
Cardif poisťovňa Slovensko
Colonnade Insurance
ČSOB Poisťovňa – prináša možnosť jednoducho a rýchlo odfotiť a nahrať fotografie motorového vozidla. – uľahčí prácu pri doručovaní fotodokumentácie k uzatvoreným poistným zmluvám Havarijného poistenia a PZP
Európska cestovná poisťovňa
Generali
Genertel poisťovňa
Groupama poisťovňa
Komunálna poisťovňa
Kooperativa Poradca pri poistnej udalosti Rýchle núdzové volanie
MetLife Europe
NN životné poistenie
NOVIS poisťovňa
Poisťovňa Slovenskej sporiteľne
Poštová poisťovňa
UNIQA poisťovňa
UNION poisťovňa
Wüstenrot poisťovňa

Hlasujte a vyhrajte

Je zrejmé, že väčšina poisťovní na našom trhu má v smere mobilných aplikácií čo doháňať. Tých skutočne užitočných, cez ktoré sa môžete aj poistiť či vybaviť poistnú udalosť, je iba niekoľko. Veríme ale, že v budúcnosti budú pribúdať ďalšie, z čoho budú výhody čerpať práve zákazníci.

Ak máte ďalšie postrehy alebo názory, najlepšie spravíte, ak ich vyjadríte priamo v ankete Smart Poisťovňa 2021. Nielenže tak prispejete k hodnoteniu jednotlivých poisťovní, ale zároveň sa automaticky zapojíte do súťaže o smartfón podľa vášho výberu v cene do 400 eur.

21.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+