MojAndroid

Zariadenia Fairphone sú na trhu už niekoľko rokov a koncept značky je založený na rešpekte k prírode a znižovaní uhlíkovej stopy. Či už pri výrobe a distribúcii produktu alebo tým, že sa výrobky Fairphone dajú ľahko opraviť, majú dlhšiu záruku a poslúžia tak oveľa dlhšiu dobu než konkurenčné produkty.

Mohlo by vás zuajímať:

Zariadenia Fairphone si ľahko opravíte doma

Telefóny a BT slúchadlá Fairphone sú vyrobené z udržateľných materiálov a komponenty na výmenu si môžete objednať priamo domov. Napríklad aj vrátane novej batérie. Kapacita sa časom znižuje, takže zariadenie treba častejšie nabíjať. S Fairphone si vymeníte starú dosluhujúcu batériu za novú aj sami, bez návštevy servisu, takže nemusíte kupovať nový telefón, čím šetríte životné prostredie a sami prispievate k zníženiu emisií.

Fairbuds
Fairbuds

Vymeniteľnú batériu a ďalších šesť komponentov, ktoré sa môžu pokaziť, ponúka aj novinky firmy Fairphone pomenovaná jednoducho Fairbuds. Ide o štuplové, úplne bezdrôtové slúchadlá s aktívnym potlačením okolitých ruchov (ANC), redukciou vetra a výdržou na jedno nabitie pri dobíjaní z puzdra až 26 hodín.

Fairbuds
Fairbuds

Základné parametre:

Celková hmotnosť 78 gramov, hmotnosť slúchadla 5 gramov, rozmery slúchadla 29 x 25 x 21 mm, rozmery puzdra 65 x 65 x 27 mm, 11 mm meniče, Bluetooth 5.3, ANC, certifikácia IP54, USB-C konektor na nabíjanie puzdra, batéria v slúchadle 45 mAh, batérie v puzdre 500 mAh, výdrž na jedno nabitie 5 hodín (s ANC) / 6 hodín (bez ANC), doba nabíjania dve hodiny, kompatibilita s Androidom a iOS, záruka tri roky.

Fairbuds
Fairbuds

Viete si objednať stratené slúchadlo

Spárujete ich s operačným systémom Android a iOS a k dispozícii je mobilná aplikácia, v ktorej si nastavíte ekvalizér a iné doplnkové vlastnosti. Ak náhodou stratíte jedno slúchadlo, viete si doobjednať nové. Toto iný výrobca, aspoň pokiaľ nám je známe, neponúka. Ak sa mýlime, opravte nás v diskusii pod článkom. Informáciu doplníme.

Fairbuds
Fairbuds

Cena

Slúchadlá Fairbuds sa od 9. apríla 2024 predávajú za cenu 149 eur v čiernej a bielej farbe a môžete si ich objednať s doručením na Slovensko. Poštovné cez kuriérsku spoločnosť je ale vysoké – 15,95 eur.

V podobnej cene si na Slovensku môžete kúpiť napríklad dizajnové Nothing Ear (2), Huawei FreeBuds Pro 3 či Samsung Galaxy Buds2. Žiadne vám však neponúknu takú dlhú záruku (3 roky), vymeniteľné batérie ani ľahkú opraviteľnosť.

Náš tip
V Bratislave si môžete cez apku objednať odvoz luxusným autom, ako je Porsche, Jaguár či Land Rover

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+